Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Έστω και με άγχος στα τελευταία λεπτά, ο Πολυκράτης κέρδισε 2-1 τον ΠΑΣ Ίκαρο και πήρε σημαντικό τρίποντο

Με 2-1 νίκησε εντός έδρας ο Πολυκράτης τον Ίκαρο.
Έστω και με άγχος στα τελευταία λεπτά, ο Πολυκράτης κέρδισε 2-1 τον ΠΑΣ Ίκαρο και πήρε σημαντικό τρίποντο κόντρα σε ομάδα με τους ίδιους στόχους. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ηλίας Χατζηλαγός που έκανε πολλά χιλιόμετρα και έδωσε πολλές μάχες με τους επικίνδυνους επιθετικούς του Ικάρου κερδίζοντας όλες τις προσωπικές μονομαχίες στο ψιλό παιχνίδι αλλά και βγαίνοντας πολλές φορές στην αντίπαλη άμυνα έκανε πολλή έντονη την παρουσία του Πολυκράτη απέναντι από την εστία του διακριθέντα τερματοφύλακα.
Η ομάδα του Ιωάννης Αρχοντούλη μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο που ήταν βαρύς κι όσο τον πατούσαν οι παίκτες, γίνονταν ακόμη πιο δύσκολος.
 Ένα αμφισβητούμενο πέναλτι έβαλε μπροστά 1-0 στο σκορ τον φιλοξενούμενο Ίκαρο.
Ο Πολυκράτης αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 όπου έμελλε να είναι το Α΄ ημίχρονο με πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον γηπεδούχο Πολυκράτη.
Ο Ίκαρος ξεκίνησε καλύτερα στην επανάληψη, χωρίς όμως να πετυχαίνει κάποιο γκολ σε τρεις κλασικές φάσεις όταν ο διακριθέντες τερματοφύλακας του Πολυκράτη έλεγε όχι σε όλες.
Με γκολ που αμφισβήτησε ο Ίκαρος για το αν η μπάλα πέρασε την γραμμή, παραβίασε την εστία του Ικάρου ο Πολυκράτης, δίνοντας αγωνία στα τελευταία λεπτά, τα εναπομείναντα τέσσερα και τα δυο των καθυστερήσεων.