Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Α.Σ Λαίλαπας - Α.Ο. Μεσαριάς 3-0: Άνετη ήταν η επικράτηση του Λαίλαπα Χώρας επί της Μεσαριάς, καθώς σε κανένα σημείο του αγώνα δεν απειλήθηκε από τους Ικαριώτες.

Όλα για τη νίκη παραμονής ο Λαίλαπας Χώρας

Ένα από τα κρισιμότερα παιχνίδια του πρωταθλήματος έδωσε σήμερα 19-2-2017 ο Λαίλαπας Χώρας εντός έδρας με τον Α.Ο Μεσαριάς Ικαρίας.
Ήταν σαφές ότι επρόκειτο για κρίσιμο παιχνίδι, που σημαίνει πολλά για το μέλλον του Λαίλαπα Χώρας στην Α΄ κατηγορία.
Η προετοιμασία του Λαίλαπα Χώρας ολοκληρώθηκε με εμπόδια καθώς όλη την εβδομάδα ο τεχνικός Μανώλης Τζερέτας δεν είχε ολοκληρωμένο roster λόγω τραυματισμών βασικών παικτών που ήταν αμφίβολη η συμμετοχή τους και δεν ήταν  σε θέση να τους υπολογίζει.
Οι Ενοχλήσεις που αντιμετώπιζαν παίκτες ενδεκάδας και δεν ήταν σίγουρο ότι θα ξεκινούσαν στο βασικό σχήμα πονοκεφάλιαζαν τον προπονητή Μανώλη Τζερέτα.
Όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές βρισκόταν στη διάθεση του Πυθαγοριώτη προπονητή, ο οποίος ανακοίνωσε την αποστολή πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.
Με την κατάκτηση των τριών βαθμών ο Λαίλαπας Χώρας παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από τον Διαγόρα Ραχών (που κέρδισε τον Α.Ο Σάμου με 3-0) και έχει κάνει αποφασιστικής σημασίας βήμα για τη σωτηρία, παρότι απομένουν ακόμα πέντε αγωνιστικές για το φινάλε.

Α.Σ Λαίλαπας - Α.Ο. Μεσαριάς  3-0

Άνετη ήταν η επικράτηση του Λαίλαπα Χώρας επί της Μεσαριάς, καθώς σε κανένα σημείο του αγώνα δεν απειλήθηκε από τους Ικαριώτες.
Ο Λαίλαπας Χώρας μπήκε δυνατά στον αγώνα ανοίγοντας πολύ νωρίς το σκορ με τον ΣΤΑΥΡΟΥ στο 18 λεπτό.
Ο Λαίλαπας Χώρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 50 λεπτό με τον Αργύρη Λούτσο να κάνει με κοντινό σουτ το 2-0.
Δυο  λεπτά μετά την επίτευξη του δευτέρου τέρματος, στο 52 λεπτό, ο Βασίλης  Κουλούρης  απέφυγε από αριστερά τρεις αντιπάλους έκανε παράλληλη σέντρα μέσα στην περιοχή, όπου εκεί από το ύψος του πέναλτι ο Βασίλης Κρητικός με γυριστό δυνατό ευθύβολο σουτ έκανε το τελικό 3-0.
Καλή η διαιτησία του κ. ΠΑΠΑΔΑΜ Ευθύμιου ο οποίος ήταν κοντά στις φάσεις και άφησε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.
Συνθέσεις ομάδων
ΛΑΙΛΑΠΑΣ: ΜΑΡΚΟΥ, ΒΑΚΡΑΣ, ΠΙΤΤΑΣ, ΚΑΡΝΑΣ, ΛΟΥΤΣΟΣ Κ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΚΑΡΑΝΔΡΕΑΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΛΟΥΤΣΟΣ Αργ, ΜΑΡΚΟΥ Ελ.

ΜΕΣΑΡΙΑ: ΚΑΡΟΥΤΣΟΣ, ΚΑΣΤΗΣ, ΤΕΦΑΣ, ΤΣΙΑΝΤΗΣ, ΕΥΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ Ηλ, ΕΥΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ Μαρ, ΕΥΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ Πελ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΤΣΑΝΤΕΣ, ΦΟΥΣΚΑΣ, ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗΣ.