Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Πολύ μεγάλο παιχνίδι στη ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑ με τον ΚΕΡΑΥΝΟ!!!

Ολική ανατροπή ολοκληρώθηκε στο φινάλε της τρίλεπτης καθυστέρησης.
 ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΔΡΟΣΕΡΟ 3 - 2
Πολύ μεγάλο παιχνίδι στη ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑ με τον ΚΕΡΑΥΝΟ να κάνει εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και να ανατρέπει το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου σε τελικό 3-2.
Εκεί που όλα έδειχναν πως η πρόκριση θα πήγαινε εύκολα στην ομάδα του ΔΡΟΣΕΡΟΥ, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ξύπνησε στο Β' ημίχρονο πετυχαίνοντας να μειώσει προς στιγμήν σε 1-2 με τον Γρηγόρη ΒΑΡΣΑΜΗ και στο τελευταίο δεκάλεπτο  ισοφάρισε σε 2-2 με εκτέλεση πέναλτι του Τάσο ΑΒΡΑΜΙΔΗ ( το κέρδισε ο ίδιος ). για να έρθει στο 93' ο διακριθέντας Θανάσης ΙΑΚΟΒΙΔΗΣ  και με πολλή ωραίο γκολ σκόραρε και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του, σε ένα παιχνίδι που αρκετοί ήταν αυτοί που το είχαν τελειωμένη υπόθεση!.
A MEΡΟΣ
Το ΔΡΟΣΕΡΟ ήταν η ομάδα που μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και μόλις στο 7΄ έστειλε προειδοποιητικό μήνυμα στον  ΚΕΡΑΥΝΟ, με το σουτ να φεύγει μόλις έξω. Η ομάδα του ΔΡΟΣΕΡΟΥ έδειχνε πιο απαιτητική στον αγωνιστικό χώρο, την ίδια ώρα που ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ  έδειχνε την ίδια εικόνα από εκείνην των τελευταίων αγώνων. Στο 20ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφθασαν μιαν ανάσα από το τέρμα, δεν κατάφερε από κοντά να σκοράρει. Πρώτη φορά που απείλησε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ήταν με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα όταν ο ΙΑΚΟΒΙΔΗΣ αστόχησε σε τετ α τετ. Τρία λεπτά αργότερα, το ΔΡΟΣΕΡΟ άνοιξε το σκορ 1-0 που εκμεταλλεύθηκε την ταχύτητα του.  Στο 37΄  έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους από κοντά και σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης. Στα λεπτά που απόμειναν ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα. Με το τέλος του ημιχρόνου οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΚΕΡΑΥΝΟΥ δέχθηκαν τα χειροκροτήματα από τους οπαδούς τους, που τους έδιναν κουράγιο λέγοντας τους πως μπορούν να πάρουν ακόμα και την νίκη.

Β ΜΕΡΟΣ
Με την πλάτη στο τοίχο βγήκε στο δεύτερο μέρος ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ που ήθελε τρία τέρματα για να πάρει την πρόκριση. Παρόλα αυτά, το ΔΡΟΣΕΡΟ ήταν η ομάδα που συνέχισε να είναι πιο επικίνδυνη και πιο ορεξάτη μέσα στο γήπεδο. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά σε ένα τρίτο τέρμα με   στο 58ο λεπτό. Η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΟΥ  πίεζε αλλά ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ εξακολουθούσε να είναι πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου τρία φάουλ έξω από την περιοχή, τα οποία ωστόσο δεν δόθηκαν από τον διαιτητή, ο οποίος ήταν κοντά και στις τρεις περιπτώσεις. Στα λεπτά που ακολούθησαν οι ποδοσφαιριστές του ΚΕΡΑΥΝΟΣ  είχαν μιαν ανούσια κατοχή αφού είχαν εμφανές πρόβλημα ανάπτυξης και έδειξαν πως δεν έχουν τα ψυχικά αποθέματα να διεκδικήσουν κάτι καλό και σε αυτό το σημείο έρχεται από τον πάγκο ο Τάσος ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ που δίνη άλλο ρυθμό στο παιχνίδι, που το παίρνει όλο επάνω του και καθοδηγεί τους νέους ποδοσφαιριστές του ΚΕΡΑΥΝΟΥ.
Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τους οπαδούς του ΚΕΡΑΥΝΟΣ να πανηγυρίζουν μια πολύ σπουδαία Νίκη.