Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012

1-3 τελικό σκορ στο ακατάλληλο γήπεδο της πρωτεύουσας! "των αδιάφορων τοπικών αρχόντων" και άχρηστων διοικούντων του Δήμου Σάμου!!!

Κέρδισε ο καλύτερος και αυτός που πήρε το κέντρο στο χώρο του γηπέδου.
 ΕΝΩΣΗ - Α.Ο ΣΑΜΟΥ 1 - 3

Δίκαια επικράτηση  του Α.Ο ΣΑΜΟΥ επί της ΕΝΩΣΗΣ με το καθαρό 1-3 τελικό σκορ στο ακατάλληλο γήπεδο της πρωτεύουσας! "των αδιάφορων τοπικών αρχόντων" και άχρηστων διοικούντων του Δήμου Σάμου, τους κατά συνήθεια Βουλευτές του νομού κατά περίοδο και όλους εκείνους τους Νομάρχες και συμβούλους που δεν μπόρεσαν να δώσουν ένα σωστό αθλητικό χώρο στην νεολαία και όχι μόνο της ΣΑΜΟΥ, τον Αν τι περιφερειάρχη και τους μικρούς περιφερειακούς συμβούλους να τυρβάζουν αλλού... που είναι τα έργα σας κύριοι που δεν ξεχνάτε να ζητάτε την αποζημίωσή σας...! ως πότε θα τραυματίζονται τα παιδιά μας εξ αιτία σας και με την αδιαφορία σας!!!" ακούει κανείς...!!!
Οι «πιτσιρικάδες» σε ηλικία αλλά πολύ μεγάλοι στον αγωνιστικό χώρο παίκτες, απέδειξαν ότι έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους αρκεί να μην πάρουν τα μυαλά τους αέρα.
Έδειξαν από την αρχή και η δυο ομάδες ότι ήθελαν  το παιχνίδι και μπήκαν δυνατά στο αγωνιστικό μέρος υπό την καθοδήγηση των εξαίρετων προπονητών τους.
Πάθος, αγωνιστικότητα, μαχητικότητα, τρέξιμο πάνω-κάτω, αλληλοκάλυψη, καθαρό μυαλό ήταν τα κύρια στοιχεία των παικτών που δεν υστέρησε κανείς παίκτης και παρακολουθήσαμε την πειθαρχία των δυο ομάδων σε όλο της, το μεγαλείο!!! συγχαρητήρια για άλλη μια φορά σε όλους τους συντελεστές των δυο ομάδων.
φάσεις και γκολ
Το 2ο συνεχόμενο τρίποντο τους πανηγύρισαν το μεσημέρι της Κυριακής οι πιτσιρικάδες του Α.Ο ΣΑΜΟΥ.  Οι παίκτες του Χρήστου ΜΑΛΛΕ επιβεβαίωσαν γι΄ άλλη μία αγωνιστική  την αγωνιστική φόρμα την οποία διανύουν και επικράτησαν εύκολα με 3-0 επί της  ΕΝΩΣΗΣ.
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν πολλοί καλοί και ουσιαστικοί κυριάρχησαν στο χώρο του κέντρου με κορυφαίους τον Ροκάι ΚΛΑΙΝΤΙ και τον Στέλιο ΝΟΤΑΡΑ να είναι σε μεγάλα κέφια και να οδηγούν την ομάδα τους σε άλλη μια μεγάλη νίκη.
Από την ομάδα της ΕΝΩΣΗΣ  ξεχώρισαν: ο νεαρός Στυλιανός ΚΡΟΚΟΣ,  Ιωάννης ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟΣ και  Κώστας ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ.
Το 0-1 έγινε στο 14λεπτό με απ΄ευθειας κτύπημα φάουλ από τον σπεσιαλίστα αριστεροπόδαρο  Στέλιο ΝΟΤΑΡΑ
 Το 0-2 ήρθε στο 27λεπτό μετά από κάθετη πάσα του Ροκάι ΚΛΑΙΝΤΙ και ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Δημήτρη ΑΧΥΡΟΠΟΥΛΟΥ.
Το 1-2 πέτυχε στο 33λεπτό ο Ιωάννης ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟΣ με πολύ δυνατό ευθύβολο σουτ όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Το 1-3 τελικό σκορ στο 60' πέτυχε με πολύ ωραίο σουτ πλασέ ο Γιώργος ΜΩΡΑΙΤΗΣ μετά από κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας και μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Στέλιος ΝΟΤΑΡΑΣ.
Πολλές ακόμη φάσεις που κράτησαν το ενδιαφέρον των φιλάθλων έγιναν από τους παίκτες και των δυο ομάδων όπως η εκτέλεση πέναλτι στο 55λεπτό από τον ποδοσφαιριστή της ΕΝΩΣΗΣ Ιωάννη ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟ να αποκρούει θαυμάσια ο διακριθέντας τερματοφύλακας του Α.Ο ΣΑΜΟΥ Ιωάννης ΧΟΥΣΑΣ.

Α.Ο.ΣΑΜΟΥ ( Μαλλές Χρ ) : Χουσάς, Σαχίνογλου, Νοταράς Β, Κοκκινόπουλος, Καμπουράκης,  , Ροκάι, Βαγιανός, Νοταράς Σ, Μωραίτης, Μαργαρώνης, Αχυρόπουλος.  (Τζεμάι, Πλασταργιάς, Μαργαρίτης, Βουρλιώτης, Μυλωνάς, Βακράς, Δημητρίου)

ΕΝΩΣΗ ( ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ) : ΓΙΑΛΑΜΑΣ, ΑΞΙΩΤΗΣ, ΣΙΓΑΝΟΣ ΕΥΧ, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΟΚΟΣ, ΣΚΕΥΗΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΚΑΠΙΚΟΣ, ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ, ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟΣ, ΕΡΓΑΣ, ( KLENI, ΣΙΓΑΝΟΣ Ι, ΣΑΛΟΥΝΗΣ, ΧΙΩΤΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΤΖΑΣ, ΡΙΖΟΥ, ΒΟΥΔΙΩΤΗΣ ).

Άριστη η διαιτησία των κ.κ. ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ Γεώργιου - ΡΑΦΑΗΛΙΔΗ Χρήστο και ΑΒΡΑΜΙΔΗ Γεώργιου.