Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012

Δίδυμο φωτιά και υψηλών επιδόσεων αυτό του Χρήστο Γεωργιάδη και του Βαγγέλη Σίδερη!!!

Οι χρυσοί σκόρερ της νίκης του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ επί της Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ με 3-2! ήταν ο Βαγγέλης ΣΙΔΕΡΗΣ με 1 γκολ και με 2 γκολ ο Χρήστος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ.

ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  3-2
Πέρασε στην Γ’ φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ ο  Α.Ο ΠΟΛΚΡΑΤΗΣ, που μετά το υπέροχο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ 2-0 να είναι υπέρ του.
Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να καθαρίσουν την πρόκριση και να πετύχουν άλλα τρία τέρματα στην  ροή του πρώτου 45 λεπτού, όμως στάθηκαν άτυχοι, γιατί βρέθηκαν απέναντι σε έναν πολλή καλό τερματοφύλακα τον Γιώργο ΚΑΛΑΤΖΗ που με της αποκρούσεις του κρατούσε στο παιχνίδι την ομάδα του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ.
Έτσι με το 2-0 οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.
Το Καρλόβασι... ξύπνησε στην επανάληψη και με γκολάρες του σούπερ Γιάννη Κατσιάννη μείωσε σε  3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Δίδυμο φωτιά και υψηλών επιδόσεων αυτό του Χρήστο Γεωργιάδη και του Βαγγέλη Σίδερη προσέφεραν 3 (4) γκολ στην ομάδα του Α.Ο ΠΟΛΚΡΑΤΗ που ντούμπλαρε τις νίκες της στο ξεκίνημα της προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Σάμου.
Φάσεις και γκολ
1' απόκρουση δύσκολη του τερματοφύλακα ΚΑΛΑΤΖΗ να διώχνει σε κόρνερ σουτ βολίδα του Βαγγέλη ΣΙΔΕΡΗ.
6' το σουτ του ΛΑΖΗ διώχνει πάνω στην γραμμή ο Ανδρέας ΚΑΤΣΙΑΝΝΗΣ
18' το πλασέ του Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ διώχνει σε κόρνερ ο ΛΥΚΟΣ.
25' το πλασέ του ΠΛΑΤΙΓΚΟ διώχνει μπλοκάρει ο ΛΥΚΟΣ.
28' το δυνατό σουτ του Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
30' (1-0) ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στο Γ' της εστίας του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ και κάνοντας το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
32' (2-0) ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με προσποιήσις που θα ζήλευε ακόμα και ο ΜΕΣΙ περνά τρεις αντιπάλους σουτάρει πάνω στην κίνηση και κάνει το 2-0 για να πνιγεί στην συνέχεια στης αγκαλιές των συμπαικτών του.
 39' ωραία πάσα του  Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ στον ΜΑΡΖΑΒΑ στην μικρή περιοχή που αργεί να πλασάρει και ο ΛΥΚΟΣ με αυτοθυσία πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα.
44' ο Ανδρέας ΚΑΤΣΙΑΝΝΗΣ σουτάρει κι η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
46' πέναλτι ζητούν οι παίκτες του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ που τους το αρνείται ο διαιτητής, όταν σε σουτ του Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ η μπάλα βρίσκει το χέρι του ΧΛΕΚΟ μέσα στην περιοχή.
48' slalom του ΦΛΩΡΟ 40 μέτρων πάσα στον Τάσο ΚΑΡΥΔΗ που κάνει φοβερό δεξί σουτ και με εξίσου φοβερή εκτίναξη ο ΚΑΛΑΤΖΗΣ διώχνει σε κόρνερ.
49' κόρνερ του ΚΑΡΥΔΗ ο ΛΑΖΗ δεν μπορεί από ένα μέτρο να πιάσει την κεφαλιά και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
52' σουτ του ΚΑΡΥΔΗ από 35 μέτρα αποκρούει σε κόρνερ ο ΚΑΛΑΤΖΗΣ.
59'  ο ΣΙΔΕΡΗΣ περνά τρεις αντιπάλους μπαίνει στην μεγάλη περιοχή σουτάρει και ο ΚΑΛΑΤΖΗΣ με υπέροχη προσπάθεια και με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ.
61' πέναλτι ζητούν η παίκτες του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ όταν ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ διώχνει την μπάλα με το αριστερό του χέρι μέσα από την μεγάλη περιοχή, όμως και πάλη ο μέτριος διαιτητής τους το αρνείται.
76' ο ΠΛΑΤΙΓΚΟΣ από ευνοϊκή θέση σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
77' (3-0) ο νεαρός και διακριθείς Βαγγέλης ΣΙΔΕΡΗΣ με δυνατό ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ κάνοντας το 3-0 ξεσηκώνοντας έτσι την κερκίδα που συμπαραστεκόταν συνεχώς στης προσπάθειες των παικτών του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
79' σουτ κεραυνός από 40 μέτρα του ΛΑΖΗ και πάλη ο καλύτερος παίκτης του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ ο τερματοφύλακας ΚΑΛΑΤΖΗΣ αποκρούει σε κόρνερ.
80' ο ΣΙΔΕΡΗΣ κάνει ένα slalom  πίσω από την μεσαία γραμμή του γηπέδου, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, μπαίνει στην περιοχή και λίγο πριν σουτάρει ο ΚΑΛΑΤΖΗΣ με mplozon πέφτει στα πόδια του παίκτη του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ Βαγγέλη ΣΙΔΕΡΗ και αποσοβεί τον κίνδυνο του 4ου γκολ.
83' (3-1) πέναλτι κερδίζει το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ όταν ο ΛΥΚΟΣ ανατρέπει τον Γιάννη ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ μέσα στην περιοχή το εκτελεί ο ίδιος και μειώνει σε 3-1.
87' ο Γιάννης ΚΑΤΣΙΑΝΝΗΣ με φοβερή βολίδα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ και κάνει το τελικό 3-2.
89' (4-2;) ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ κάνει με σουτ το 4-2!!! ο διαιτητής δείχνει σέντρα και μετά από διαμαρτυρίες των παικτών του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ που πριν το γκολ, έκανε να σφυρίξει ο διαιτητής φάουλ που έγινε στον ΣΙΔΕΡΗ, αλλά στη συνέχεια του είπαν πως έπρεπε να αφήσει πλεονέκτημα όπου έγινε και το γκολ!!! στην συνέχεια ο άπειρος και "λίγος" για αυτά τα παιχνίδια διαιτητής ενώ έδειξε σέντρα έφυγε για τα αποδυτήρια δίχως να σφυρίξει την λήξη του αγώνα ενώ ακόμα πανηγύριζαν ο σκόρερ και οι συμπαίκτες του με τους φιλάθλους!!!
Στα αποδυτήρια προς έκπληξη όλων!!! δεν μέτρησε το γκολ και δεν το έγραψε στο φύλλο αγώνα! αρκετοί ήταν αυτοί που είπαν πως επηρεάστηκε από αυτόν που μπήκε στα αποδυτήρια των διαιτητών και μίλησε μαζί του μετά το πέρας του αγώνα και λίγο πριν αναγραφεί το σκορ στο φύλλο του αγώνα.
Βέβαια ο κάθε ένας μπορεί να λέει ότι θέλει... όταν βλέπουν και διαφόρους άλλους μέσα στα αποδυτήρια, όμως, το τη είπαν μέσα στα αποδυτήρια το ξέρουν μόνο οι ίδιοι γιατί κανείς δεν άκουσε τίποτα... αφού έκλεισε και η πόρτα των αποδυτηρίων και έξω από αυτήν ήταν παίκτες και παράγοντες που δεν είχαν απαραίτητα  κλειστά τα αυτιά τους!!!
Ο διαιτητής ξέχασε να παίξει και της καθυστερήσεις του αγώνα αφού έγιναν τέσσερις αλλαγές της οποίες υπενθύμισε στον διαιτητή και ο κ. Παύλος ΠΑΥΛΗΣ, εκτός βεβαίως από της σκόπιμες καθυστερήσεις και αυτές των τραυματισμών.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. ΣΦΕΤΣΙΑΣ Γιώργος με βοηθούς τους κ.κ. ΤΣΙΜΠΡΙΔΗ Ευθύμιο και ΔΙΑΜΑΝΤΗ Λάμπρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Πολυκράτης: (Αρχοντούλης Γιάννης), Λύκος, Φουντουλάκος 75' Τσούκας, Κακάνης 88' Φουστέρης, Χλέκος, Αναστασιάδης, Σίδερης Ε., Λιόγκας, Φλώρος, Λάζη, Γεωργιάδης, Καρύδης
 Καρλόβασι: (Λατσάρας Στέφανος), Καλατζής, Ζορμπάς, Τσερβενάκου, Κωνσταντινίδης, Κατζιλιέρης, Παλάντζας 46' Κοντάρας, Μαρζαβάς, Καραμαρούδης, Πλατίγκος, Κουφογιάννης 40' Κατσιάνης Γ., Κατσιάνης Α.,

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ

Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ

ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟΣ: όσο αγωνιζόταν η ομάδα του δεν δέχτηκε γκολ!!! ήταν από τους καλύτερους αμυντικούς του αγώνα για 75' που αγωνίστηκε και κατόπιν έγινε αλλαγή λόγω τραυματισμού.