ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΝΩΣΗ 6 - 7
κανονική διάρκεια  2-2
παράταση  1-1
πέναλτι  3-4

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στην αξιόμαχη ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ, εντούτοις η ΕΝΩΣΗ  κατάφερε να εξασφαλίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ε.Π.Σ Σάμου, επικρατώντας με 6-7 της ομάδας του Αλέκου Λογαρά στο Βαθύ. Το γκολ της νίκης-πρόκρισης πέτυχε ο έμπειρος Κώστας  Βούρος από τα 11 βήματα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.στην διαδικασία των πέναλτι.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ:( ΛΟΓΑΡΑΣ ), ΖΑΧΑΡΙΟΓΛΟΥ, ΠΑΝΙΤΣΙΔΗΣ, ΑΛΙΜΕΜΑ, ΤΑΤΣΗΣ, ΤΣΙΡΙΚΗΣ, ΠΟΖΙΔΗΣ, ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΡΥΠΑΙΟΣ, ΔΗΜΑΣ, ΛΑΝΑΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ.

ΕΝΩΣΗ:( ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ), ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ, ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ, ΛΥΓΝΟΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, Χ"ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΜΠΑΛΑΤΖΟΣ, ΑΖΙΖΑΙ 45' ΘΥΜΙΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΑΙ 70' ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΟΥΡΟΣ, ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ 6Ο' Χ"ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ.

Τα 13 γκολ!!!
κανονική διάρκεια  (2-2).
40' 1-0 με κοντινό σουτ του ΓΕΩΡΓΑΝΤΑ.
61' 1-1 με απ' ευθείας φάουλ του ΜΠΑΛΑΤΖΟ.
65' 1-2 με δυνατό σουτ που  ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ.
67' 2-2 με κεφαλιά του ΔΗΜΑ.
παράταση  (1-1).
115' 3-2 με σουτ του ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ μετά από ολέθριο λάθος του ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ.
117' 3-3 με υπέροχη κεφαλιά του ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ μετά από σέντρα ακριβείας του διακριθέντα straiker Γιώργου ΘΥΜΙΟΥ.
διαδικασία των πέναλτι  3-4.
ΑΝ. 1-0 με τον ΓΡΥΠΑΙΟ.
ΕΝ. 1-1 με τον ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ.
ΑΝ. 1-1 το πέναλτι του ΤΣΙΡΙΚΗ αποκρούει θαυμάσια ο ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ.
ΕΝ. 1-2 με τον ΘΥΜΙΟ.
ΑΝ. 1-2 άστοχη ο ΠΑΝΙΤΣΙΔΗΣ στέλνοντας την μπάλα άουτ.
ΕΝ. 1-2 το πέναλτι του ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ αποκρούει θαυμάσια ο ΖΑΧΑΡΙΟΓΛΟΥ.
ΑΝ. 2-2 με τον ΑΛΙΜΕΜΑ.
ΕΝ. 2-3 με τον ΤΣΕΣΜΕΛΗ.
ΑΝ. 3-3 με τον ΠΟΖΙΔΗ.
ΕΝ. 3-4 με τον έμπειρο Κώστα ΒΟΥΡΟ.

παραλειπόμενα!
@ ευχαριστήθηκαν οι φίλαθλοι θέαμα και χόρτασαν από γκολ!
@ τοπικό ντέρμπι με τα όλα του... από τους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους!
@ δεν έδωσαν οι διαιτητές καταφανέστατο πέναλτι στην ΕΝΩΣΗ στο 6 λεπτό που ήταν ορισμός του πέναλτι και για τον κάθε άσχετο.
@ δεν δόθηκε στο 44 λεπτό κόκκινη κάρτα ορισμός της κάρτας ( δεύτερη κίτρινη ) στον παίκτη της ΕΝΩΣΗΣ ΑΖΙΖΑΙ ένα λεπτό πριν τη λήξη το πρώτου ημιχρόνου που θα ήταν σημαντικό για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ στη συνέχεια για την εξέλιξη του αγώνα.
@ στο 55 λεπτό δόθηκε οφ σάιντ από αράουτ!!! σε παίκτη της ΕΝΩΣΗΣ από τους διαιτητές μέσα στην περιοχή της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ.
@ με πολλά λάθη τέλειωσαν οι διαιτητές τον αγώνα.
@ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ Στέλιος: η ΕΝΩΣΗ θα πάρει πάλη το πρωτάθλημα με 15 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο...! και θα είναι και κυπελλούχος Σάμου!!!.