Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2012

Άνοιξε η αυλαία σήμερα της 1ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος στη Σάμο!!!.

ΛΑΙΛΑΠΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ-ΠΑΣ 2-4.
Με αρχηγό και τοπ σκόρερ έναν εντυπωσιακό Κώστα ΦΡΑΤΖΕΣΚΟ που πέτυχε δυο γκολ και ήταν ο μεγάλος ηγέτης του αγώνα!!!.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις και στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ η ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ-ΠΑΣ, η οποία στο καλύτερο ματς της 1ης αγωνιστικής επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του ΛΑΙΛΑΠΑ ΜΕ 2-4.
ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ 2, ΕΡΓΑΣ ΚΑΙ ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟΣ οι σκόρερ των νικητών.
Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των παικτών της ΕΝΩΣΗΣ που βρισκόντουσαν μονίμως στην επίθεση και στην περιοχή του ΛΑΙΛΑΠΑ.
Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 11ο λεπτό, ο ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ...... κάνοντας το 0-1.
Στο 20ο λεπτό ο ΕΡΓΑΣ έκανε με σουτ το 0-2 όπου ήταν και το σκορ του Α' ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο καλός ρυθμός της ΕΝΩΣΗΣ συνεχίστηκε, οι γηπεδούχοι δεν είχαν άλλη επιλογή από το να επιτεθούν και να κάνουν τις τελευταίες τους προσπάθειες για να μην φύγουν ηττημένοι από το παιχνίδι, δεν τα κατάφεραν όμως και το 2-4 ήταν το τελικό σκορ.
Στο 52' και πάλη ο διακριθέντας ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-3.
Στο 65' ο ΛΑΙΛΑΠΑΣ με σουτ του ΜΟΡΤΗ μειώνει σε 1-3.
Στο 72' η ΕΝΩΣΗ με σουτ του ΒΟΥΓΑΖΙΑΝΟΥ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 1-4.
Στο 75' ο ΠΑΤΣΟΜΥΤΗΣ με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ΕΝΩΣΗΣ κάνοντας το τελικό 2-4.
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΛΑΙΛΑΠΑΣ
ΕΝΩΣΗ

=========================

Α.Ο ΣΑΜΟΥ - Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 5-0

Με χατ τρικ ο Γιάννης ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ άνοιξε την αυλαία του πρωταθλήματος!!!

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία  της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ο Α.Ο ΣΑΜΟΥ επικράτησε εντός έδρας τον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ με 5-0.

Α.Ο ΣΑΜΟΥ

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ

Ο σοφός λαός ενστερνίζεται την άποψη ότι η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται... και προφανώς κάτι θα ξέρει!
Ο Α.Ο ΣΑΜΟΥ από την αρχή κιόλας  της αναμέτρησης στο « Στάδιο Σάμου », έκανε ότι ήθελε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και συνέτριψε με 5 - 0 τον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
Οι «πράσινοι» του Χρήστο ΜΑΛΕ παίζοντας πειθαρχημένα σκόραραν πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
1-0 με σουτ του Γιάννη ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ στο 5 λεπτό μετά από πάσα του Στέλιο ΝΟΤΑΡΑ.
2-0 με σουτ του ΑΡΧΥΡΟΠΟΥΛΟ στο 32 λεπτό μετά από συρτή σέντρα από δεξιά του Βαγγέλη ΝΟΤΑΡΑ.
3-0 με σουτ του ΜΩΡΑΙΤΗ στο 35 λεπτό μετά από πολύ ωραία ενέργεια και πάσα του Στέλιο ΝΟΤΑΡΑ.
Στο δεύτερο ημίχρονο με δυο γκολ ακόμα του Γιάννη ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ στο 55 λεπτό με σουτ 4-0 μετά από πάσα του διακριθέντα Στέλιο ΝΟΤΑΡΑ και στο 62 λεπτό 5-0  με εύστοχο πέναλτι του νεαρού παικταρά Γιάννη ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ! το πέναλτι κέρδισε ο ΜΩΡΑΙΤΗΣ όταν ανατράπηκε από τον ΣΕΦΗ Γιάννη μέσα στην περιοχή.

ΑΟ Σάμου: (Μαλλές Χ) Χουσάς, Σαχινογλου, Νοταράς Β, Καμπουράκης Β,  Κοκκινόπουλος, Ροκάϊ, Αχυρόπουλος, Μαργαρώνης, Νοταράς Σ,  Βαγιανός, Μωραϊτης.

Α.Ο Πολυκράτης: (Τσιτσινάκης  Ι) Νικολαϊδης,  Κυπραίος  Ιπ,  Κάσδαγλης,  Ζέφη, Σοφιανός, Σκεντέρ, Κωνσταντινίδης, Κυπραίος Κων, Σίδερης Π. Κυριαζής, Τζιώτης.

===========================

ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ 0-0.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με αρκετές φάσεις ΦΟΙΝΙΚΑΣ και ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μένοντας στο 0-0.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ

Moιρασμένο ήταν το πρώτο 20λεπτο του αγώνα με το παιχνίδι να είναι μετριο και να λείπουν οι φάσεις.
Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο 28΄ με τους γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με την κεφαλιά του ΣΚΟΥΦΟ να βγαίνει άουτ μετά την σέντρα του ΤΖΙΩΤΗ.
Στο 39΄ ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ φάνηκε ξανά απειλητικός με τον ΓΕΩΡΓΟΥΔΗ να αποκρούει το μακρινό σουτ του ΤΑΣΙΚΑ.
Τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος ήταν στο 35΄ με το σουτ του ΚΟΥΜΑΛΑΤΣΟ να φεύγει άουτ.
Στην επανάληψη είδαμε καλύτερο παιχνίδι με της δυο ομαδες να ανεβάζουν στροφές και σε κάποιες περιπτώσεις να αγγίζουν το γκολ

Παραλειπόμενα
@ συγχαρητήρια γέμισε στους παίκτες του ο προπονητής της ΕΝΩΣΗΣ Σταμάτης ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ για την μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του ΛΑΙΛΑΠΑ.
@ Ο πρόεδρος του ΛΑΙΛΑΠΑ κ. Μιχάλης ΓΕΩΡΓΙΟΥ που έκανε και τον προπονητή έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του και τους επιβράβευσε με πολλά μπράβο μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
@ μοιρασμένα όλα!!! πολλή καλό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στον ΦΟΙΝΙΚΑ και τον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ που μοιράστηκαν της εντυπώσεις και έμειναν στο 0-0.
@ Ο πρόεδρος του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ έκανε και τον "διαιτητή" με το άγχος που είχε από την κερκίδα και όπως είδαμε αν ήταν διαιτητής θα ήταν πολύ καλύτερος από αρκετούς που προσπαθούν να το παίζουν διαιτητές...!
@ Η αγαπητή σε όλους γιατρός μας, κ. Ευτυχία ΔΗΜΑ βρέθηκε στο γήπεδο των Μυτιληνιών και έμεινε για να δώσει της πρώτες βοήθειες εάν χρειαζόταν στους νεαρούς ποδοσφαιριστές.
@ δίκαιο είχε ο παράγοντας του ΦΟΙΝΙΚΑ Νίκος ΣΒΕΡΚΙΔΗΣ στο ότι η προκήρυξη του πρωταθλήματος αναφέρει ότι οι αλλαγές κατά την διάρκεια του αγώνα είναι ελεύθερες και δεν σταματά το παιχνίδι... πράγμα το οποίο δεν γνώριζε ο διαιτητής!.
@ Φίλε Νίκο να είναι μόνο αυτό !!! πόσα ξέρουν ... που δεν ξέρουμε...!!! τα μαθαίνουμε όμως, τίποτα κρυφό.
@ με τον Ηλία ΚΙΑΜΟΥΡΗ στο πάγκο της ομάδας ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ έδειξε καλά στοιχεία για το μέλλον.
@ Ο πάγκος του ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ είχε τον Γιάννη ΤΣΙΤΣΙΝΑΚΗ που δεν μπόρεσε να κάνει την διαφορά απέναντι στην ομάδα του Α.Ο ΣΑΜΟΥ που δουλεύει συστηματικά.
@ Όπως όλα δείχνουν η ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ για της εκλογές της ΕΠΟ, αποφάσισε να υποδείξει γα υποψήφιο πρόεδρο στο Δ.Σ της ΕΠΟ, στις εκλογές της 6/10/2012 τον κύριο Γιώργο Σαρρή.
@ ποιος διαιτητής ονειρεύεται της καλές εποχές που παράγοντες της ΕΠΣ τον υπέδειξαν στον πρώην πρόεδρο της ΕΠΟ.
@ όλα τα καλά κάποτε τελειώνουν!!!
@ "ο φίλαθλος κόσμος οι παράγοντες και οι ποδοσφαιριστές όμως δεν ξεχνούν ποτέ!!! της αδικίες"
@ παικταρά μου φώναζε ο μπαμπάς από την κερκίδα στον γιο του! όμως όταν άκουσε τον προπονητή να ζητά την αλλαγή του γιου... του κόπηκε η μιλιά!!
@ τον αγώνα Α.Ο ΣΑΜΟΥ - Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ τον παρακολούθησε και ο κ. Ιωάννης ΧΑΡΟΧΕΡΗΣ ( ΜΠΑΦΑΛΗΣ ) πρώην υπεύθυνος Σταδίου Σάμου με μεγάλες επιτυχίες.
@ Περίεργο...!!! φέτος όλοι οι γιατροί που συνηθίζαμε να βλέπουμε στα γήπεδα έχουν αποχωρήσει από της προεδρίες των ομάδων τους!
@ συνεννοημένη ήταν και απομακρύνθηκαν όλοι μαζί την ίδια περίοδο...
@ όλοι μας είμαστε σίγουροι πως για λίγο καιρό θα ξαποστένουν και ξανά προς τη δόξα θα τραβούν επιστρέφοντας
@ "το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα γίνουν ζητιανάκια για 5 μπάλες"

Παίκτες του ΦΟΙΝΙΚΑ οι : ΤΑΣΙΚΑΣ και ΤΖΙΩΤΗΣ.
============================

Μαλές σε παίκτες: Μπορείτε ακόμα περισσότερα!
Α.Ο ΣΑΜΟΥ
"Εγώ δεν έμεινα όσο ικανοποιημένος θα ήθελα από την εικόνα που δείξαμε σε αυτό το ματς. Γιατί σας βλέπω στις προπονήσεις και ξέρω ότι μπορούμε να πάμε ακόμη καλύτερα", τόνισε αρχικά ο 50χρονος τεχνικός, ο οποίος στη συνέχεια πρόσθεσε: "Θα ήταν άδικο από την μεριά μου να μην επισημάνω ότι από την ημέρα που ξεκινήσαμε μέχρι σήμερα υπάρχει μεγάλη βελτίωση σε όλους σας, όμως μπορείτε ακόμη περισσότερα"