Δευτέρα 10 Απριλίου 2017

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΕΝΩΣΗ 2-1: με νίκη πέρασε και το εμπόδιο της ΕΝΩΣΗΣ ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ νικώντας την Βαθιώτικη ομάδα με 2-1.

Γιατρος αγωνα ηταν ο κ. Χατζηελευθεριάδης Ευάγγελος.

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣΕΝΩΣΗ 2-1

Με νίκη πέρασε και το εμπόδιο της ΕΝΩΣΗΣ η ανδρική ομάδα του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ νικώντας την Βαθιώτικη ομάδα με 2-1.

Στο 4' σουτ του ΤΖΙΩΤΗ η μπάλα βρίσκει και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της ΕΝΩΣΗΣ που βρέθηκε τυχερή στην
πρώτη επίσκεψη του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ στα καρέ της.

Στο 6' ο ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ χάνει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει με κεφαλιά, όταν ο ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ από δεξιά βγάζει πολύ ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι.

Στο 17’ ο ΒΕΛΑΝΗΣ άνοιξε το σκορ 0-1 για τους φιλοξενούμενους με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 19’ μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα της ΕΝΩΣΗΣ ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά του ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ.

Συνέχισε να πιέζει η ομάδα του Πυθαγορείου και στο 26' πάλι ο διακριθέντας Μάριος ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ εκμεταλλεύεται τα λάθη της Άμυνας και με υπέροχο σουτ πλασέ έδωσε το προβάδισμα και τη νίκη με 2-1 στον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.

Πριν κλείσει το ημίχρονο χάθηκαν από τον ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ και ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ πολλές ευκαιρίες να μεγαλώσουν την διαφορά των τερμάτων.

Η πολλή καλή παρουσία του τερματοφύλακα της ΕΝΩΣΗΣ στο β’ ημίχρονο κράτησε με τις υπέροχες επεμβάσεις του το αποτέλεσμα στο 2-1.

Έτσι ο  Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ και με τη νίκη αυτή παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και θα διεκδικήσει μέχρι τέλους την άνοδό του στην Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Σάμου.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατόπη, Συριανόγλου, Πλιάγκο.
Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: ΘΡΑΒΑΛΟΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΚΥΡΙΑΖΗΣ), ΚΟΤΟΡΟΣ, ΚΑΚΑΝΗΣ, ΤΖΙΩΤΗΣ, ΕΜΠΙ, ΛΙΟΓΚΑΣ, ΒΑΚΡΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ (ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ (ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ).
ΕΝΩΣΗ: ΧΟΥΣΑΣ, ΛΥΓΝΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ, ΠΑΛΑΣΚΑΣ (ΒΑΡΔΙΚΟΣ-ΣΕΧΑΙ), ΔΡΙΤΣΑΚΗΣ, ΚΑΤΖΙΩΤΗΣ (ΜΟΥΤΣΟΣ), ΤΖΟΥΚΑΣ, ΒΕΛΑΝΗΣ, ΣΙΑΦΙΛΙΟΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.