Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Άριστη η διαιτησία από τους ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ, ΤΣΙΜΠΡΙΔΗ, ΔΙΑΜΑΝΤΗ.

Το παιχνίδι ήταν πλούσιο σε θέαμα, με τον ρυθμό να είναι καλός και αμφότερες τις ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, ακόμη και στα τελευταία λεπτά.

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ  1-1
Από το 53' η ΕΝΩΣΗ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του νεαρού ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΥ και από το 65' με ενέα παίκτες λόγω αποβολής του ΣΙΑΦΙΛΙΟΥ με κόκκινη, (δεύτερη κίτρινη κάρτα).
Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' κατηγόριας της ΕΠΣ Σάμου, ανάμεσα στον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ και την ΕΝΩΣΗ που πραγματοποιήθηκε στην έδρα του Πυθαγορείου.
Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός που "πέταξαν" φέτος οι δυο πρωτοπόροι μετά από δύο σερί νίκες, ενώ από την πλευρά του ο ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΟΝΤΑΚΕΙΚΩΝ μετά την νίκη του επί του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ έφτασε τους επτά βαθμούς, πιάνοντας στην κορυφή τους ΕΝΩΣΗ  και ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
Το 0-1 σκορ άνοιξε στο 30′ ο ΒΟΥΡΟΣ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο ΘΥΜΙΟΣ σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή από τον ΤΣΟΥΚΑ.
Το 1-1 τελικό σκορ έγινε στο 75' με πολλή ωραία κεφαλιά του ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα στο Γ΄ της δεξιάς εστίας του ΘΗΡΓΙΑΝΟΥ (που δεν φέρει καμία ευθύνη για το γκολ) μετά από εκτέλεση φάουλ του ΛΙΟΓΚΑ.
Ωστόσο στις καθυστερήσεις του δευτέρου μέρους (90′+) ο ΛΑΖΗ χάνει μοναδική ευκαιρία για να δώσει την νίκη στον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ όταν το σουτ πλασέ που επιχειρεί μέσα από την περιοχή αποκρούει σε κόρνερ ο διακριθέντας τερματοφύλακας της ΕΝΩΣΗΣ Νίκος ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ.

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ (Γιάννης Αρχοντούλης): ΛΥΚΟΣ, ΜΑΝΩΛΙΟΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΧΛΕΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΛΙΟΓΚΑΣ, ΛΑΖΗ, ΦΛΩΡΟΣ 82' ΜΑΛΑΝΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ.
ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ (Σταμάτης Κουλούρης): ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ, Χ"ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ 32' Λ.Τ ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ, Χ"ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ, ΣΙΑΦΙΛΙΟΣ, ΘΥΜΙΟΣ 74' ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ, ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ, ΒΟΥΡΟΣ 57' ΦΤΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ.

Παραλειπόμενα
@ δυο σοβαρούς τραυματισμούς είχε η ΕΝΩΣΗ! Χ"ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ 32' και ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ στο 53'
Από τους διακριθέντες παίκτες ήταν και οι δυο νεαροί της ΕΝΩΣΗΣ πριν τραυματισθούν και αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο.

@ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΜΠΑΛΑΤΖΟΣ, ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ και Χ"ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ήταν από τους κορυφαίους της ΕΝΩΣΗΣ δίχως να υστερήσουν οι υπόλοιποι παίκτες που έδωσαν την ψυχή τους μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.
@ ΛΙΟΓΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΛΥΚΟΣ και ΜΑΝΩΛΙΟΣ ήταν οι κορυφαίοι του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
@ Άριστη η διαιτησία από τους ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ, ΤΣΙΜΠΡΙΔΗ, ΔΙΑΜΑΝΤΗ.
@ περισσότεροι από 200 φίλαθλοι παρακολούθησαν το παιχνίδι.
@ Αυτό το παιχνίδι κέρδισε νεαρούς παίκτες Χ"ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΜΑΝΩΛΙΟΣ, ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, που χειροκροτήθηκαν από όλους!