7. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ--05
8. ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ-----04
9. ΦΟΙΝΙΞ------------04
10. ΑΝΑΤΟΛΗ-------01

Σε τροχιά κορυφής τέθηκε και πάλι η ΕΝΩΣΗ, η οποία επιβλήθηκε 4-1 τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ Κοντακαιίκων
Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους, που προηγήθηκαν πολύ νωρίς, μόλις στο 8' 1-0 με τον ΑΞΙΩΤΗ,  στο 21' 2-0 με τον ΣΚΕΥΗ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 35' έκανε και το 3-0 αποτέλεσμα Α' ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52' ο ΚΡΟΚΟΣ που ήταν και από τους διακριθέντες παίκτες του γηπέδου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0
Στη συνέχεια με της πολλές αλλαγές που έγιναν από πλευράς ΕΝΩΣΗΣ έπεσε ο γρήγορος ρυθμός και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 75' με τον BZEGNA σε 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 77' ο ZANA είχε οριζόντιο δοκάρι για τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΗΣ
 Άριστη η διαιτησία του κ. ΔΙΑΜΑΝΤΗ και του Α' βοηθού κ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΗ.

ΕΝΩΣΗ: ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ, ΚΑΠΙΚΟΣ 58' SHEHAI, SIGANOS, ZAXAROPOYLOS 70' ERGAS, ΚΡΟΚΟΣ, ΣΚΕΥΗΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ 41' ΡΙΖΟΣ, Χ"ΘΕΟΔΩΡΟΥ, SHALAKU 58' SHEHAL, BOYGAZIANOS 65' ΣΑΠΟΥΝΑΣ, ΑΞΙΩΤΗΣ.
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: ΣΑΜΙΩΤΗΣ 31' ΦΙΛΙΠΠΗΣ, Χ"ΜΑΝΩΛΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΖΑΝΑ, ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ, ΚΑΡΙΩΤΑΚΗΣ, ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ, ΚΟΥΚΟΥΒΛΗΣ, Χ"ΑΝΔΡΕΟΥ 53' ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ, ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ 41' ΜΑΡΝΕΖΟΥ.

ΑΝΑΤΟΛΗ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ  1-3

Με χατ τρικ του Δημήτρη ΜΟΡΤΗ ο ΛΑΙΛΑΠΑΣ πήρε μεγάλη και δίκαιη νίκη μέσα στο Βαθύ.

Ο πρόεδρος και προπονητής της ομάδας του ΛΑΙΛΑΠΑ κ. Μιχάλης ΓΕΩΡΓΙΟΥ έδωσε συγχαρητήρια στους νεαρούς ποδοσφαιριστές του

Την πεποίθησή του πως η ήττα 1-3 στο Βαθύ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα εξέφρασε ο πρόεδρος της ΑΝΑΤΟΛΗΣ κ. Γιώργος ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ μετά το τέλος του αγώνα.

Η ΑΝΑΤΟΛΗ το πάλεψε στο Β΄ ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα έδειχνε πως μπορεί να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο η ιστορία έγραψε 1-3 υπέρ του ΛΑΙΛΑΠΑ.
Ο μέσος της ΑΝΑΤΟΛΗΣ  ΜΠΙΣΔΟΥΛΗΣ Εμμανουήλ τόνισε πως η ομάδα του μπορούσε το θετικό αποτέλεσμα, ενώ στάθηκε ιδιαίτερα στης φάσης του Β' μέρους και της πολλές ευκαιρίες που χάθηκαν.
Παράλληλα, δήλωσαν οι παίκτες της ΑΝΑΤΟΛΗΣ πως πλέον πρέπει να στρέψουν την προσοχή τους  στη συνέχεια του πρωταθλήματος και πως είναι πολλή ευχαριστημένοι από την απόδοση του Β' ημιχρόνου πάρα την ήτα τους, από τον ΛΑΙΛΑΠΑ Χώρας.
"Θεωρώ πως ήταν ένα άτυχο αποτέλεσμα!!! παίξαμε καλή μπάλα, ειδικά στο Β' μέρος όταν είχαμε ευκαιρίες, αυτές του ΜΠΙΣΔΟΥΛΗ και του ΚΑΜΕΝΟΥ ήταν από της μεγαλύτερες ευκαιρίες.
Μπορούσαμε το θετικό αποτέλεσμα και μας αδικεί το 1-3, είπε και ο νεαρός τερματοφύλακας της ΑΝΑΤΟΛΗΣ Γιώργος ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ.
Τέλος ο πρόεδρος της ΑΝΑΤΟΛΗΣ κ. Γιώργος ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ  δήλωσε: "Δεν αλλάζουν τα πλάνα μας, προηγείται το να παίζουν τα παιδιά ποδόσφαιρο και μετά το πρωτάθλημα! τώρα έχουμε ένα δύσκολο πρόγραμμα, και θα είμαστε κοντά στα παιδιά μας για να βρίσκονται στα γήπεδα.
Τα γκολ πέτυχαν:
 25' 1-0  ΜΟΡΤΗΣ Δημήτρης με κτύπημα φάουλ.
60' 2-0 ΜΟΡΤΗΣ Δημήτρης με σουτ πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
62' 2-1 ΜΠΙΣΔΟΥΛΗΣ Εμμανουήλ με σουτ πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
78' 3-1 ΜΟΡΤΗΣ Δημήτρης με κοντινό σουτ.
 Άριστη η διαιτησία του κ. ΡΑΦΑΗΛΙΔΗ και της βοηθού κ. Αλίκης ΡΙΓΛΗ.

ΑΝΑΤΟΛΗ: (Γιώργος ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ)  ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ, ΜΠΙΣΔΟΥΛΗΣ, ΚΑΤΑΡΕΛΟΣ, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΑΛΑΣΑΚΗΣ, ΒΟΥΡΟΣ, ΚΑΜΕΝΟΣ, ΜΠΑΛΤΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ, ΚΕΡΚΕΣΗΣ, (ΛΑΜΕΝΑΝ, ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ, ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ).
ΛΑΙΛΑΠΑΣ: (Μιχάλης ΓΕΩΡΓΙΟΥ)ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΜΟΡΤΗΣ Δ, ΑΝΝΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΛΑΚΗΣ, ΑΓΓΕΛΙΚΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΣΤΑΣΙΝΗΣ, ΔΗΜΑΣ, ΜΟΡΤΗΣ Ι, ΑΝΑΣΗΣ,  ΓΟΥΡΓΟΥΛΗΣ, ( ΠΑΤΣΟΜΥΤΗΣ, ΜΑΡΟΥΛΙΑΣ, ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ, ΔΑΒΙΤΗΣ).