Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2012

Ασταμάτητη μοιάζουν οι νέοι του Νίκου Κεχαγιά! 0-7 πέρασαν οι φοβεροί και τρομεροί πιτσιρικάδες της Ξάνθης!!!

Φόβος και τρόμος οι Νέοι της Ξάνθης!!!

Με το απίστευτο 0-7 πέρασαν οι φοβεροί και τρομεροί πιτσιρικάδες της Ξάνθης, που μετά τους Κέρκυρα(3-1) και ΠΑΟΚ(4-1) σκόρπησαν και την ομάδα του Πλατανιά(0-7). Ασταμάτητη μοιάζουν οι νέοι του Νίκου Κεχαγιά που έχοντας σε εκπληκτική μέρα για ακόμη ένα παιχνίδι τον νεαρό Βολιώτη Παπαδημητρίου, που πέτυχε χατ-τρικ, ξεπέρασαν με χαρακτηριστική άνεση και το εμπόδιο της ομάδας Κ20 του Πλατανιά Χανίων. Μάλιστα από το πρώτο κιόλας μέρος οι «Ακρίτες» προηγούταν με 0-4.
Το σκορ για την ομάδα της Ξάνθης άνοιξε ο Τορομανίδης, για να έρθει στο 24’ ο Παπαδημητρίου να κάνει το 0-2. Το σκορ του ημιχρόνου διαμόρφωσαν με τέρματα στο 32’ ο Καρυπιάδης με πέναλτι, και ο Παπαδημητρίου στο 39’ με σουτ. Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίικου Κεχαγιά συνέχισαν από εκεί που σταμάτησαν στο πρώτο μέρος, και στο 61’ ο Ορφανίδςη έκανε πέντε τα τέρματα της Ξανθιώτικης ομάδας, ενώ στο 69’ ο Παπαδημητρίο πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα και έκτο για το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά. Το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ο Βαλαβανόπουλος στο 73.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Γαλανίδης, Πατρικάκης (Μαυρεδάκης 48’), Μπουρμπάκης, Κονονένκο (Τσίτας 62’), Μιχαήλ (Πάτας 37’), Ροκάκης Ν., Τσικουδάκης, Μαραγκουδάκης, Λίκα, Ντούπης.

Ξάνθη: Αναστασιάδης, Λασπατζής, Κολλαράς (Κάλφας 46’), Χελιδώνης, Πατσατζόγλου, Καρυπιάδης, Γούλας (Βαλαβανόπουλος 68’), Ορφανίδης (Πασχαλάκης 63’), Παπαδημητρίου, Μπαρέττας, Τορομανίδης.