Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

ΕΝΩΣΗ - ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 2-1

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από το παιχνίδι!!!

Α.Ε ΒΑΘ. ΠΑΝΣ/ΚΟΥ

Με τοπ σκόρερ και καλύτερο παίκτη τον Θεόδωρο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ, η ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ/ΠΑΣ νίκησε 2 - 1 τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΚΟΝΤΑΚΕΙΚΩΝ!!!

ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ/ΠΑΣ - ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΟΝΤΚΕΙΚΩΝ  2 - 1

Με τοπ σκόρερ και καλύτερο παίκτη τον Θεόδωρο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ , η ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ νίκησε εντός έδρας στο ΒΑΘΥ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-1 τον  ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΚΟΝΤΑΚΕΙΚΩΝ  και έφυγε με το χρυσό τρίποντο για τον επόμενο αγώνα.

Ανώτερη η ομάδα της  ΕΝΩΣΗΣ ΣΑΜΟΥ είχε και πολλές χαμένες ευκαιρίες μα πάνω απ όλα είχε σε μεγάλα κέφια τον σέντερ φορ  Θεόδωρο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ ο οποίος πέτυχε 2 γκολ και χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους  της ΕΝΩΣΗΣ που παρακολούθησαν των αγώνα.

Τα γκολ του Θεόδωρο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ ήρθαν με πέναλτι το πρώτο στο 42 λεπτό που κέρδισε ο ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ όταν ανατράπηκε από τους αμυντικούς του ΠΥΘΑΓΟΡΑ μέσα στην μεγάλη περιοχή! και το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 54 λεπτό με δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα στο Γ ' της δεξιάς εστίας του διακριθέντα τερματοφύλακα ΣΚΟΥΔΡΙΑΝΟΥ.

Το γκολ του ΠΥΘΑΓΟΡΑ πέτυχε με αυτογκόλ ο Φτενογιάννης στο 86 λεπτό του αγώνα, όπου και τραυματίσθηκε σε σύγκρουση με τον τερματοφύλακα Νίκο Θυργιανό.

Ένωση : Θηριανός, Χ"κωνσταντής, Χ"παναγιώτης , Παπαχρήστου, Φτενογιάννης 86' Λυγνός, Σεβαστάκης,  Θύμιος,  Μπαλατσός , Μιχαλόπουλος 78' Γρηγορίου, Τσαουσάι 83' Αζιζάι, Γιαννούλης.

Πυθαγόρας : Σκουδριάνος, Σαπουνάς, Σαράντου 80' Σηδηρόπουλος, Σανίτσας 83' Τριανταφύλλου, Μανιτσούδης 63' Κατσίκας, Βαγιανός,  Καρυωτάκης,  Ευγενικός, Βελάνης Σ, Ευαγγέλου, Κοκκινάκης.