Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Συνεχίζει το αήττητο σερί του 3χ3 ο Λαίλαπας Χώρας παρέα με τη μοναξιά της κορυφής στον βαθμολογικό πίνακα! Λαίλαπας Χώρας - Φοίνικας Μυτιληνιών 3-2

Συνεχίζει το αήττητο σερί του 3χ3 ο Λαίλαπας Χώρας παρέα με τη μοναξιά της κορυφής στον βαθμολογικό πίνακα!

Λαίλαπας Χώρας - Φοίνικας Μυτιληνιών 3-2

Η ομάδα του Λαίλαπα Χώρας, ήταν η νικήτρια στο… ντέρμπι της
3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της  Β΄ κατηγορίας Σάμου, όπου αναμετρήθηκαν γειτονικές δύο εκ των καλύτερων ομάδων της Σάμου.
Η ομάδα της Χώρας, ο Λαίλαπας, αντιμετώπισε τον Φοίνικα, την ομάδα των Μυτιληνιών και τον αγώνα “έκρινε” ένα πολύ καλό πρώτο 45 λεπτό στο οποίο οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία (3) γκολ!.
Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ όλοι περίμεναν τον Λαίλαπα να κάνει ''περίπατο'' στο παιχνίδι όπως θα ήθελε αυτός, έγινε το αντίθετο αφού, ο Φοίνικας ανέβασε την απόδοση του, πέτυχε δυο όμορφα γκολ, έκλεισε τον Λαίλαπα ''που έκατσε'' στα καρέ του και προσπαθούσε με αντεπιθέσεις για ένα τέταρτο γκολ! το οποίο δεν ερχόταν και σε κάθε επίθεση του Φοίνικα έως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή ''καρδιοκτυπούσε'' η κερκίδα και ο πάγκος του Λαίλαπα χώρας!!!.
Οι δυο προπονητές ΤΖΕΡΕΤΑΣ και ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ έδωσαν ρεσιτάλ με τις κινήσεις τις οποίες έκαναν στο αγωνιστικό μέρος κερδίζοντας για ακόμα μια φορά τα χειροκροτήματα των φιλάθλων της κερκίδας που παρακολουθούσαν με μεγάλο ενδιαφέρον το γειτονικό ντέρμπι.
Αρκετά καλή έως Άριστη η διαιτησία του κυρίου ΚωνσταντινΊδη με βοηθούς διαιτητές τον Νίκο Συριάνογλου και την Αλίκη Ρίγλη που έλεγχαν το παιχνίδι με σωστές υποδείξεις! ήταν κοντά στις φάσεις και δεν επέτρεψαν να υπάρξουν ερωτηματικά για την έκβαση του αποτελέσματος και του αγώνα γενικότερα.

Συγκεντρωτικά στον παρακάτω πίνακα τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής 5 Νοεμβρίου