Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Σάμος: Α.Ο. Πολυκράτης - Α.Ε Καρλόβασι 0-0: Από ένα ημίχρονο είχαν ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ και το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ (με έναν μέτριο διαιτητή τον Κατόπη) στη μεταξύ τους αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Χ΄΄ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και από έναν βαθμό μοιράστηκαν οι δύο ομάδες στο τέλος του.

Μηδέν εις το πηλίκο στο Πυθαγόρειο

Α.Ο. Πολυκράτης - Α.Ε Καρλόβασι 0-0

Από ένα ημίχρονο είχαν ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ και το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ (με έναν μέτριο διαιτητή τον Κατόπη) στη μεταξύ τους αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Χ΄΄ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και από έναν βαθμό μοιράστηκαν οι δύο ομάδες στο τέλος του.
Το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ήταν αυτό που είχε τις κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να προηγηθεί, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς και είχαν σημαντικές στιγμές για να πάρουν εκείνοι το τρίποντο στο δεύτερο ημίχρονο, όμως καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει και έτσι έμεινε το 0-0.
Σε εξαιρετική ημέρα ήταν δίχως αμφιβολία οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων Δημητρίου! και Μαρμαράς! ήταν εκεί όποτε χρειάστηκαν παίζοντας μεγάλο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

Γήπεδο: Χ''  Ελευθεριάδη
Διαιτητής: Κατόπης Ελευθέριος (Σάμου)
Βοηθοί: Ρίγλη Αλίκη (Σάμου), Πλιάγκος Αντώνης (Σάμου)
Τέταρτος: δεν υπήρχε

Ο Διαιτητής Κατόπης Ελευθέριος δεν ήταν κοντά στις φάσεις και σε πολλές στιγμές  έχανε την φάση ενώ δεν μπορούσε να εφαρμόσει και το πλεονέκτημα.
Η πρώτη βοηθός Ρίγλη Αλίκη ήταν μέσα στο παιχνίδι έχοντας Άριστες υποδείξεις και ελέγχετε μόνον σε μια φάση που υπέδειξε ως οφ σάιντ.
Ο δεύτερος βοηθός Πλιάγκος Αντώνης ήταν Άριστος με σωστές και αλάνθαστες υποδείξεις.
Με ακουστικά ενδοεπικοινωνίας εμφανίστηκε η διαιτητική τριάδα στην αναμέτρηση του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ - ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ για την Α΄ ερασιτεχνική Σάμου. Ο Κατόπης Ελευθέριος ο οποίος σφυρίζει και σε Εθνικά πρωταθλήματα δοκίμασαν και σε τοπικό επίπεδο την ενδοσυνεννόηση, κάτι που δεν συνηθίζεται στα τοπικά γήπεδα.

Σε λίγο πολλές φωτογραφίες από το παιχνίδι.