Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2011

φιλικός αγώνας ανάμεσα στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ και την ΕΝΩΣΗ.

Φιλικός αγώνας ανάμεσα στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ και την ΕΝΩΣΗ έγινε στο γήπεδο ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ όπου μετά από ένα θαυμάσιο παιχνίδι και πλούσιο σε θέαμα που πρόσφεραν οι δυο ομάδες νικητής αναδείχθηκε το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ με σκορ 5-2.
Με Άριστη την διαιτητική τριάδα ΒΟΥΡΟΣ, ΣΦΕΤΣΙΑΣ, ΠΑΠΑΔΑΜ είδαμε όλοι δυο αμάδες να παίζουν πολύ καλό ποδόσφαιρο δείχνοντας ότι ότι έχουν ανεβάσει πάρα πολύ το ποδοσφαιρικό επίπεδο στην ΣΑΜΟ, με πολλές φάσεις μπροστά στης δυο εστίες του ΚΑΛΑΤΖΗ και του ΘΗΡΓΙΑΝΟΥ οι οποίοι έκαναν θαυμάσιες επεμβάσεις.
Από το πρώτο ημίχρονο οι προπονητές έδειξαν της επιθετικές τους επιλογές και είδαμε στο γήπεδο δυο ομάδες που δεν είχαν να ζηλέψουν τίποτα από αυτές που πρωταγωνιστούν στο περιφερειακό πρωτάθλημα .
Στο δεύτερο ημίχρονο που έγιναν και οι πολλές αλλαγές (8) έβγαλαν από τον ρυθμό την ΕΝΩΣΗ σε άμυνα και επίθεση με το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ να συνεχίζει στο ίδιο τέμπο ανεβάζοντας τους ρυθμούς της, ακόμη περισσότερο και στα τελευταία 12 λεπτά του αγώνα να πετυχαίνει με δυο γκολ το ευρύ σκορ με 5-2.
Στης δηλώσεις τους οι δυο προπονητές ΧΑΡΙΛΑΟΥ και ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ δήλωσαν πως ήταν από τα πιο δυνατά παιχνίδια που έκαναν οι ομάδες τους και έβγαλαν ο κάθε ένας από την πλευρά του συμπεράσματα που θα τους είναι χρήσιμα για την συνέχεια του πρωταθλήματος .