Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Η ΕΝΩΣΗ πέρασε με αυτό το τρίποντο στη πρώτη θέση!!!

ΕΝΩΣΗ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 1 - 0
Πολύχρωμο το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, με τους παίχτες των δυο ομάδων να παίζουν καλό ποδόσφαιρο, με προγραμματισμό και εμφανή τουλάχιστον σχεδιασμό. Έτσι έληξε το Α' μέρος με ένα προσωπικό γκολ στο 30' του ΘΥΜΙΟΥ και πολλές αξιόλογες φάσεις μπροστά στα γκολπόστ των δυο ομάδων.
Όπως το Α' ημίχρονο ήταν πολύ καλό έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο που ως το τελευταίο λεπτό η τερματοφύλακες ήταν οι ήρωες και διακριθέντες του αγώνα με της καταπληκτικές και εντυπωσιακές επεμβάσεις. Το πρώτο ντέρμπι του πρωταθλήματος μεταξύ της ΕΝΩΣΗΣ και της γειτονικής ομάδας του Πυθαγορείου ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ έληξε με σκορ 1-0. Η ΕΝΩΣΗ πέρασε με αυτό το τρίποντο στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με το όνειρο της ανόδου να ξεθαμπώνει στον ορίζοντα, αφήνοντας τον ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ στην δεύτερη θέση που στο συγκεκριμένο παιχνίδι, η τύχη δεν ήταν με το μέρος του.
Οι διαιτητική Τριάδα ΑΡΑΠΟΣ, ΤΣΙΜΠΡΙΔΗΣ, ΒΑΡΒΑΤΕΣ ήταν αρκετά καλή δίχως σπουδαία λάθη, αν, εξαιρέσουμε την φάση όπου ο επόπτης ΒΑΡΒΑΤΕΣ Δ Γιώργος σταμάτησε την αντεπίθεση του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ με το να σηκώσει το σημαιάκι του και να υπόδειξη ως οφσάιντ τον παίκτη του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ ο οποίος δεν είχε καθόλου συμμετοχή στην φάση διότι ήταν πεσμένος στην γραμμή του πλάγιου άουτ. Εδώ όμως έπρεπε να λειτουργήσει ο διαιτητής και να πάρει την φάση επάνω του, όπως κάνει εξ άλλου σε άλλα παιχνίδια και άλλες παρόμοιες φάσεις.
ΕΝΩΣΗ: ( ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ) ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΒΑΡΔΙΚΟΣ, Χ''ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ, ΣΙΑΦΙΛΙΟΣ, ΘΥΜΙΟΣ, ΒΟΥΡΟΣ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΡΟΝΤΗΣ, ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ.
Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: ( ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ ) ΛΥΚΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΤΖΙΩΤΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ Χ, ΜΑΛΑΝΟΣ, ΛΙΟΓΚΑΣ, Χ''ΠΑΥΛΟΥ, ΣΙΜΕΩΝΙΔΗΣ, ΦΛΩΡΟΣ.

Τσικνίσματα
? το σίγουρο είναι πως οι παίχτες ήταν αυτοί που κράτησαν το παιχνίδι σε αθλητικά πλαίσια με την σωστή αγωνιστική συμπεριφορά τους και όχι αυτός, που, κάποιος διαιτητής επικαλέστηκε.
? φτάνει το γλύψιμο ρε!!! δεν είναι πια και κανένας Θεός!!!
? τι φοβάστε μη σας κόψη κανένα παιχνίδι η την αναβάθμιση σας!!
? ΘΥΜΙΟΣ και ΒΑΡΔΙΚΟΣ ήταν οι καλύτεροι παίχτες του αγώνα!!! δεν μπορούσε να τους σταματήσει κανένας όταν έκαναν επέλαση από τα αριστερά!!!
? χανόταν η μπάλα !!! η καλύτερη επιλογή του ΣΑΤΑΜΑΚΑΚΗ που με ματ κινήσεις πήρε το παιχνίδι, το τρίποντο, έμεινε μόνος στην κορυφή !!! αλλά αισθάνεται ακόμη την ανάσα του ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗ που είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος, πεισματάρης και υπομονετικός!!! θα τους περιμένει στο ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ για την revans στον Β' γύρο!! αν βέβαια είναι ακόμη σε απόσταση τέτοια που θα τον επιτρέψει με νίκη να ανέβει στην 1η θέση η θα το παλέψει για το prestiz