Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

από τα 11 βήματα νικήθηκε Δημήτρης ΜΠΑΛΤΖΗΣ.

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – Α.Σ ΛΑΙΛΑΨ 1-0

Στα 45 πρώτα λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Αρκετές οι στιγμές... κινδύνου στο διάστημα αυτό με τους δύο αντιπάλους να υποπίπτουν σε αρκετά λάθη και να μη μπορούν να βρουν δίχτυα πότε από αστοχία και πότε από της πολύ καλές επεμβάσεις τον τερματοφυλάκων Γιάννη ΛΥΚΟΥ και Δημήτρη ΜΠΑΛΤΖΗ. Οι φιλοξενούμενοι παίκτες του kooyts Μανώλη ΤΖΕΡΕΤΑ είχαν πάντως μία πρωτοβουλία κινήσεων περισσότερη και την συμπαράσταση των φιλάθλων τους.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιάννη ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗ προσπάθησαν περισσότερο και υπήρξε ένα καλό διάστημα στα μισά του β’ μέρους, εκμεταλλεύτηκε μία από τις καλές στιγμές της με τον ΛΙΟΓΚΑ και κατάφερε να σημειώσει το γκολ από τα 11 βήματα που έκρινε την αναμέτρηση.

H ομάδα της ΧΩΡΑΣ στη συνέχεια προσπάθησε να πιέσει, όμως δεν κατάφερε να αξιοποίηση της ευκαιρίες της και έτσι έφυγε με την πίκρα της ήττας , όμως, με την ευχαρίστηση ότι δικαιούταν ακόμη και την νίκη με το ποδόσφαιρο που απέδωσε!!! Ο ΜΠΑΛΤΖΗΣ νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον ΛΙΟΓΚΑ και το τελικό 1-0 σφράγισε το παιχνίδι.

Σε λίγο όλα τα παραλειπόμενα από το παιχνίδι !!!
παράπονα πολλά από την διαιτησία εξέφρασαν και οι δυο πλευρές!!! τι δήλωσαν!!!, φάσεις, γκολ, πέναλτι και διαιτησία!!! ποιος ήταν γιατρός αγώνα.