Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2010

Καρλόβασι–Φωστήρας 3–4

πηγή:περιφεριακό

Καρλόβασι–Φωστήρας 3–4 τελικό και τρομερά επεισόδια!Μεγάλη νίκη πήρε μέσα στη Σάμο ο Φωστήρας απέναντι στο Καρλόβασι με το 3-4 να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι, η ιστορική ομάδα πήρε το τρίποντο στο 87’ χάρις σε γκολ του Παππά, που αποτέλεσε τη «χρυσή» αλλαγή, ωστόσο η αναμέτρηση επισκιάστηκε από τα τρομερά επεισόδια που ακολούθησαν μετά τη λήξη του αγώνα. Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Πότογλου (ΣΔ Πειραιά), παράγοντες και φίλαθλοι των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στους φιλοξενούμενους (δεν γνωρίζουμε αν υπήρξαν προκλήσεις από την άλλη πλευρά), με συνέπεια να επικρατήσει πανδαιμόνιο για αρκετή ώρα. Στα επεισόδια έλαβαν μέρος και ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, ενώ αναμένεται με εξαιρετικό ενδιαφέρον το φύλλο αγώνος που θα συντάξει ο διαιτητής του αγώνα. ΟΜΟΡΦΟ ΜΑΤΣ, «ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ» Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ανδρέα Κατσιάνη στο 15’, όμως στο 38’ ήρθε η ισοφάριση από το κοντινό πλασέ του Γεωργακόπουλου. Με τη λήξη του α’ ημιχρόνου, ο Παναγιώτου έκανε το 2-1 για τον Φωστήρα, όμως με την έναρξη της επανάληψης ο Ανδρέας Κατσιάνης με προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό τέρμα γράφοντας το 2-2. Η ιστορική ομάδα του Ταύρου δεν το έβαλε κάτω και με σουτ του Χαραλαμπόπουλου στο 65’ πήρε πάλι το προβάδισμα, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάννης Κατσιάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε πάλι. Στο 72’ οι Σαμιώτες ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Ταμπάκη στη μικρή περιοχή του Φωστήρα. Τελικά, το τρίποντο στον Φωστήρα έδωσε ο Παππάς τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’. Διαιτητής ήταν ο Πότογλου (ΣΔ Πειραιά) ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: Καλαντζής, Γεώργιζας, Κοντάρας (46’ Τσιρίκας), Γκίλας, Κωνσταντινίδης (43’ Τσιομπάι), Δριτσάκης, Κοκκινάκης, Μελενικιώτης (81’ Χαριλάου), Μαυρέλος, Κατσιάνης Γ., Κατσιάνης Α. ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Τζουραμάνης, Φατούρας, Ταμπάκης, Αθανασόπουλος, Γαντζούδης, Τίρμπος, Τζώρτζης, Γεωργακόπουλος (70’ Βούσουλας), Κωνσταντόπουλος, Παναγιώτου (85’ Παντελής), Χαραλαμπόπουλος (81’ Παππάς).