Κεραυνός Γλυφάδας-Πέρα Κλουμπ
1-1

Α.Ε.Ρ ΑΦΑΝΤΟΥ - ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ 2 - 1

Το Καρλόβασι ήταν σοβαρό στο Α' μέρος κράταγε γερά άντεχε και πίεζε κύρια με τον Μπλένταρ Τζιομπάι που ήταν και ο κορυφαίος του Καρλοβάσου.
Στο Β' ημίχρονο η Α.Ε.Ρ Άφαντου ανέβασε την απόδοσή της και γύρισε το παιχνίδι για να Πάρη την νίκη και το τρίποντο αφήνοντας το Καρλόβασι με την γεύση του Α' ημιχρόνου.
τα γκολ πέτυχαν:
Στο 25' ο Γιάννης Κατσιάννης με σουτ ανοίγει το σκορ και κάννη το 0-1.
Στο 60' ο Διακάκης με πλασέ ισοφάρισε για την ΑΕΡ Άφαντου σε 1-1.
Στο 77' ο Αξιώτης περνά τέσσερις παίκτες και τον τερματοφύλακα του Καρλοβάσου και με σουτ πλασέ κάννη το τελικό 2-1 δίνοντας την μεγάλη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην Ροδίτικη ομάδα.
Αποβολές
Στο 74' αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα [κόκκινη] ο ποδοσφαιριστής του Καρλοβάσου Τσιρίγκας.
Στο 94' αποβάλλεται [σκόπιμα] με 2η κίτρινη κάρτα [κόκκινη] ο ποδοσφαιριστής της Ρόδου Ναλμπάντης.

πηγή: roditis

=============================================================

Ανατροπή και νίκη για την ΑΕΡ Αφάντου

Μεγάλη νίκη, που του δίνει ελπίδες, πήρε η ΑΕΡ Αφάντου που επικράτησε του Καρλόβασου με 2-1, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο 39’ ο Γιάννης Κατσιάνης άνοιξε το σκορ για τους Σαμιώτες, ωστόσο στο τελευταίο εικοσάλεπτο ήρθαν τα πάνω κάτω.
Στο 70’ ο Διακάκης έφερε το ματς στα ίσια ενώ στο 83’ ο Αξιώτης έκανε το 2-1.
Να τονιστεί ότι ο Τσιρίκας αποβλήθηκε στο 76’ αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαγεωργίου (ΣΔ Αθηνών).
ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Κατσαρής, Αξιώτης, Παπαϊωάννου, Αντωνίου (57’ Διακάκης), Πολυμερίδης, Ναλμπάντης, Μοσχής, Σταυλάς, Σπανός (86’ Διακίδης), Χατζηπέτρος (94’ Δραγάτης)
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: Καλαντζής, Κωνσταντινίδης (55’ Τσιρίκας), Κερβανάκου, Γκίλας, Κοκκινάκης (83’ Γεωργίζας), Δριτσάκης, Τσιοπάι, Μελενικιώτης, Μαυρέλος, Κατσιανής Ι, Κατσιανής Α..

πηγή:periferiako