Ιάλυσος-Ελπιδοφόρος
Αγιαξ Ταύρου-Μύκονος
Αγιος Δημήτριος-Πέρα Κλουμπ
Αγιοι Ανάργυροι-Κεραυνός Γλυφάδας

Δεν έγινε το Φωστήρας-ΑΕΡ Αφάντου Οι κακές καιρικές συνθήκες στάθηκαν εμπόδιο στην μετακίνηση της αποστολής της ΑΕΡ Αφάντου στην Αθήνα για την αναμέτρηση με τον Φωστήρα. Οι άνθρωποι του ροδίτικου συλλόγου ενημέρωσαν σχετικά τον πρόεδρο της επιτροπής πρωταθλήματος Γιώργο Σαρρή, ενώ ο διαιτητής ανέγραψε στο φύλλο αγώνος πως το παιχνίδι δεν διεξήχθη, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν έδωσαν το «παρών» στο γήπεδο. Η ΕΠΟ θα αποφασίσει σχετικά με την αναμέτρηση.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 με το Καρλόβασι να έχει 2-3 καλές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ που θα του έδινε τις ελπίδες να επιστρέψει στη Σάμο με ένα θετικό αποτέλεσμα στις αποσκευές του.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελπιδοφόρος παίζοντας καλύτερα προηγήθηκε 1-0 με πέναλτυ του Τεντόπουλου στο 65.

Το 2-0 πέτυχε ένας πρώην παίκτης του Πολυκράτη ο Γιάννης Γαζής.Ο Γιάννης Γαζής την περίοδο 1999-2000 είχε σκοράρει πάλι κατά του Καρλοβάσου σε αγώνα πλέι-οφ πρωταθλήματος με τελικό αποτέλεσμα 3-1 υπέρ του Πολυκράτη αναδεικνύοντας τον Πολυκράτη πρωταθλητή.

Σε δηλώσεις του ο Γιάννης Γαζής τόνισε ότι εάν ο Πολυκράτης ανέλθει κατηγορία εξέφρασε την επιθυμία του χρόνου να μεταγραφεί στην ομάδα του Πυθαγορείου με την ποία ακόμα και σήμερα διατηρεί φιλικές σχέσεις τόσο με τους αθλητές αλλά και με τη διοίκηση του συλλόγου.
========================================================

Δυσκολεύτηκε, αλλά κέρδισε ο Ελπιδοφόρος Πολύ θα πίστευαν ότι στο σημερινό παιχνίδι με το Καρλόβασι Σάμου, ο Ελπιδοφόρος θα έφτανε σε μια άνετη νίκη. Κι όμως, η διάψευση ήταν ολοκληρωτική, καθώς η ομάδα της Σάμου κρατούσε ανέπαφη την εστία της μέχρι το 60’, για να χάσει στη συνέχεια με το αξιοπρεπές 2-0. Στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο ο Μίχας ανατράπηκε καθαρά από τον Γιάννη Κατσιάνη, με τον Ντεντόπουλο να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και να λύνει τον «γόρδιο δεσμό» για λογαριασμό της ομάδας του. Στο 70’ έγινε το 2-0 μετά από μια φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από πλευράς φιλοξενούμενων. Οι ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδας δεν τήρησαν το φερ πλέι, συνεχίζοντας τη φάση και ο Γαζής που έφυγε από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ έγραψε το 2-0. Από εκεί και πέρα, δεν άλλαξε κάτι και, έτσι, ο Ελπιδοφόρος έφτασε στη νίκη με 2-0. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπόρσης (ΣΔ ανατολικής Αττικής).
ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Μανώλικας, Στασινός, Εσλερ, Λυμπέρης,. Κουφάδης (46’ Καραμέρης), Στέλλας, Γκουτσούλας, Μαρκομιχάλης (84’ Τσιλιγγίρης), Φώσκολος (67’ Γαζής), Μίχας, Ντεντόπουλος
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: Καλατζής, Κωνσταντινίδης (82’ Χαριλάου), Τσερβανάκου, Γκίλας, Ζερίτης (72’ Τσιάγκας), Δριτσάκης, Μουρίκης, Μελενικιώτης (86’ Στυλογιάννης), Μαυρέλλος, Κατσιάνης Ι., Κατσιάνης Α.