Τρίτη 1 Μαΐου 2018

Φωτιά… στο πρωτάθλημα και συγκεκριμένα στους αγώνες κατάταξης έβαλε ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ Μυτιληνιών μετά τη νίκη του 2-1 επί του ΛΑΙΛΑΠΑ Χώρας

Αγώνες κατάταξης Β' Κατηγορίας ποδοσφαίρου Σάμου
  3ης αγωνιστικής
ΛΑΙΛΑΠΑ Χώρας στο γήπεδο Μυτιληνιών Βασίλειος Καλυμνιός. Οι «βυσσινί» του Στέλιου Σταματάκη παρουσιάστηκαν αρκετά «διαβασμένοι» κόντρα στο «συγκρότημα» του Μανώλη Τζερέτα και «χτύπησαν» στην κόντρα, παίρνοντας ένα σημαντικό «τρίποντο» με το οποίο μείωσαν τη διαφορά από την πρώτη θέση στον 1 βαθμό και έδωσαν άλλο… ενδιαφέρον στην «μάχη» των αγώνων κατάταξης για την πρώτη θέση.
Ο LAZI που αγωνιζόταν τραυματίας άνοιξε το σκορ για τον ΛΑΙΛΑΠΑ στο 25ο λεπτό κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Χώρας, αλλά στο 49' ο ΑΝΔΡΕΟΥ με απ’ ευθείας φάουλ έφερε το ματς στα ίσια 1-1. Ωστόσο, στο 97' και πάλι ο ΑΝΔΡΕΟΥ αυτή τη φορά από τα 11 βήματα με διπλή προσπάθεια, αφού πρώτα απέκρουσε ο γκολκίπερ του ΛΑΙΛΑΠΑ με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ακόμα ένα πέναλτι άστοχο είχε ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ το οποίο σταματήσαν την μπάλα τα δοκάρια του ΛΑΙΛΑΠΑ.

Άριστη η διαιτησία του κ. Κατόπη που επέτρεψε στις ομάδες να παίξουν καλό ποδόσφαιρο κρατώντας και πολλή σωστά όλες τις καθυστερήσεις του παιχνιδιού! καθώς πήρε το παιχνίδι ο ίδιος επάνω του!, ενώ ο πρώτος βοηθός κ. Σίπκας είχε πολλές λάθος υποδείξεις με αποτέλεσμα να προκαλεί τη δυσανασχέτηση των φιλάθλων αλλά και των αγωνιζομένων ποδοσφαιριστών καθυστερώντας το παιχνίδι κάθε φορά που έβγαινε η μπάλα άουτ από την πλευρά του με το να δίνει οδηγίες σε παίκτες πως θα εκτελούν τα πλάγια άουτ!, τα κόρνερ!, πως να αμυνθούν! και άλλα πολλά που βλέπαμε από τις κερκίδες {τα βράχια}, λες και οι παίκτες δεν είχαν προπονητές η έπαιζαν πρώτη φορά ποδόσφαιρο! ο δεύτερος βοηθός κ. Βλαχόπουλος τα πήγε καλύτερα από τον πρώτο βοηθό, αφού του ξέφυγαν ορισμένες φορές τα πλάγια άουτ αναγκάζοντας τον Άριστο διαιτητή κ. ΚΑΤΟΠΗ να υποδεικνύει και αυτά.