Τρίτη 12 Μαρτίου 2013

Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής!!!

Απόλυτη κυρίαρχος η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2-0 τους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ

Το τέλος του παιχνιδιού βρίσκει την ομάδα του Αλέκο ΛΟΓΑΡΑ  να φτάνει τους 39 βαθμούς και μετά το 2-0 με τους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ ήδη ξεκίνησε να σκέφτεται το επόμενο ματς με τον Α.Ο ΣΑΜΟΥ.
Με γκολ των  ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ και ΓΡΥΠΑΙΟΥ η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  νίκησε με 2-0 τους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ για την 16η αγωνιστική της ΕΠΣ Σάμου και έφτασε να είναι μόνη και να απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής του βαθμολογικού πίνακα με 39 βαθμούς.
Με δέκα παίκτες τελείωσε το ματς η ομάδα τον ΣΠΑΘΑΡΑΙΩΝ  λόγω αποβολής στο 67' του ΚΟΝΤΑΞΗ.
Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ξεκίνησε με την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ να έχει την κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας να διασπάσει την άμυνα τον ΣΠΑΘΑΡΑΙΩΝ.
Στο 27 λεπτό ο ΣΚΟΥΡΑΣ έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά και ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με μια υπέροχη ενέργεια και σουτ πάνω στην κίνηση έδωσε το προβάδισμα στην ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ με 1-0.
Η  συνέχεια άνηκε πάλη στην ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ που έχανε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη και έπαιζε στο μισό γήπεδο τον αντίπαλο ο οποίος προσπαθούσε με κλειστή άμυνα και με αντεπιθέσεις να πάρει κάτι καλύτερο.
Το δεύτερο γκολ ήρθε για την  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ στο 55 λεπτό όταν κέρδισε πέναλτι σε σουτ του ΛΑΝΑΡΑ να σταματά την μπάλα με το χέρι ο ΚΟΝΤΑΞΗΣ μέσα στην μεγάλη περιοχή και το πέναλτι να εκτελεί με ωραίο πλασέ ο ΓΡΥΠΑΙΟΣ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 2-0 για την  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ.
 Συνθέσεις ομάδων:
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΛΑΝΑΡΑΣ, ΑΛΙΜΕΜΑ, ΤΑΤΣΗΣ, ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΤΣΕΝΕΚΙΔΗΣ, ΓΡΥΠΑΙΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ, ΣΚΟΥΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ,  ΠΑΝΗΤΣΙΔΗΣ.
ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΙ: ΒΑΣΙΛΑΙΝΑΣ, ΚΟΤΟΡΙ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, Χ"ΚΥΡΙΑΚΟΥ, ΣΑΡΡΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΜΟΡΤΟΣ, ΚΟΝΤΑΞΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ.