Σάββατο 19 Μαρτίου 2011

Πρωταθλήτρια Γυναικών Βόλεϊ Σάμου ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ

Για άλλη μια φορά η ομάδα του ΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ κατέκτησε το πρωτάθλημα Γυναικών στο Βόλεϊ περιόδου 2010 - 2011 σχετικά εύκολα θα λέγαμε από την στιγμή που η μοναδική ομάδα που θα μπορούσε να την κοντραριστεί ήταν η πρώην ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ομάδα του ΛΑΙΛΑΠΑ ΧΩΡΑΣ που για λόγους ανανέωσης φέτος δεν ήταν σε θέση να το πετύχει. Η Πρωταθλήτρια ομάδα του ΙΩΝΙΚΟΥ καλύτερη σε όλη την διάρκεια του Πρωταθλήματος κατέκτησε το Κύπελλο κάνοντας σε 12 αγώνες, 11 νίκες, 1 ήττα, κερδίζοντας 33 σετ, χάνοντας μόνο 4 σετ και τερμάτισε πρώτη με 33 βαθμούς που της έδωσαν το πρωτάθλημα . Ο πολυνίκης των πρωταθλημάτων προπονητής του ΙΩΝΙΚΟΥ Κος Μανώλης ΜΑΘΙΟΣ συνεχάρη της Πρωταθλήτριες του για την αγωνιστική τους συνέπεια, δίνοντας ταυτόχρονα σε κάθε μια παίκτρια ξεχωριστά τα εύσημα. Την απονομή μεταλλίων και κυπέλλου στης πρωταθλήτριες έκαναν ο γραμματέας της Τ.Ε ΕΟΠΕ Σάμου Κος Γεώργιος ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ και ο επί σειρά ετών πρώην πρόεδρος Κος Εμμανουήλ ΤΖΟΓΙΑΣ. Στο τέλος τα κορίτσια, πρωταθλήτριες του ΙΩΝΙΚΟΥ, χάρισαν μια μπάλα του βόλεϊ με της υπογραφές των ονομάτων τους στον πρόεδρο τους Κο Μιχάλη ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ.

Σε λίγο πλούσιο ρεπορτάζ από της απονομές!!! και το συναρπαστικό και θεαματικό παιχνίδι ανάμεσα στον ΙΩΝΙΚΟ και την ΡΙΒΑ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ 2010-2011

ο γραμματέας της Τ.Ε ΕΟΠΕ Σάμου Κος Γεώργιος ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ με της πρωταθλήτριες και αρχηγούς του ΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ Κατερίνα ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΥ και Θέμης

ο πρόεδρος της Τ.Ε ΕΟΠΕ Σάμου Κος ΡΙΖΑΚΗΣ Δημήτρης κάνει την απονομή και Κυπέλλου στην ομάδα της ΡΙΒΑ που τερμάτισε στην 3η θέση.

ο πρόεδρος της Τ.Ε ΕΟΠΕ Σάμου Κος ΡΙΖΑΚΗΣ Δημήτρης κάνει την απονομή μεταλλίων και Κυπέλλου στην ομάδα της ΡΙΒΑ.

οι πρωταθλήτριες του ΙΩΝΙΚΟΥ αφιέρωσαν το κύπελλο και την μπάλα με της υπογραφές τους στον πρόεδρο τους Κο Μιχάλη ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ