Πέμπτη 3 Μαρτίου 2011

τελικός Κυπέλλου Σάμου! Καρλόβασι και Πολυκράτης.

Οι Βασικές μονάδες της Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ Ανδρέας και Γιάννης ΚΑΤΣΙΑΝΝΗΣ
Οι αρχηγοί των ομάδων ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Μάριος και ΚΑΤΣΙΑΝΝΗΣ Γιάννης με τους διαιτητές του τελικού κυπέλλου Σάμου.

ΜΠΛΕΝΤΑΡ ΤΣΙΟΜΠΑΙ συγκαταλέγεται ανάμεσα στους διακριθέντες πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ τρικ για το Καρλόβασι

Ο πάγκος του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ

Ο πάγκος της Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ

Χ''ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Ευάγγελος, ΧΑΡΟΧΕΡΗΣ Ιωάννης ( ΜΠΑΦΑΛΗΣ ), ΜΑΝΔΑΛΟΥ Αχιλλέας.

Ένα υπέροχο παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλοι του ποδοσφαίρου χθες το μεσημέρι στο Εθνικό Στάδιο Σάμου όπου διεξήχθη ο τελικός Κυπέλλου Σάμου με αντίπαλες ομάδες το Καρλόβασι και τον Πολυκράτη.
Ο αγώνας είχε φοβερή εξέλιξη με την κανονική του διάρκεια να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες με 3-3...!!!
Το παιχνίδι πήγε στην παράταση και τότε η ροή του αγώνα είχε ακόμα πιο σημαντική εξέλιξη, με την ομάδα του Καρλοβάσου να δείχνει πως έχει ακόμη μεγαλύτερες δυνάμεις και να βγαίνει νικήτρια με σκορ 6-3...!!!!

Το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ είναι ο πολυνίκης του θεσμού σε έναν τελικό, επανάληψη του περσινού, κέρδισε την ομάδα του ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤ Η και έφτασε στο τρόπαιο, το οποίο πέρσι έχασε από τον ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ του Μανώλη ΤΖΕΡΕΤΑ.

Ο ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ στο 7' λεπτό άνοιξε το σκορ 0-1 για τον ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ .
Ο ΚΑΤΣΙΑΝΗΣ Ανδρέας στο 30' λεπτό με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.
Ο ΤΣΙΟΜΠΑΙ στο 60' λεπτό έβαλε μπροστά το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ κάνοντας το 2-1 και στο 62’ λεπτό έκανε το 3-1.
Ο ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ στο 82' λεπτό μείωσε σε 3-2.
Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ στο 90' λεπτό έκανε το 3-3 και έστειλε της δυο ομάδες στην διαδικασία της παράτασης.
Με την έναρξη της παράτασης και πριν συμπληρωθεί το 1' λεπτό το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ με τον ΤΣΙΟΜΠΑΙ που πετυχαίνει το τρίτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα, δίνει προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας το 4-3.
Ο ΚΩΤΣΟΣ στο 12' λεπτό της παράτασης κάνει το 5-3.
Ο ΒΑΡΔΙΚΟΣ στο 19' λεπτό της παράτασης με σουτ βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ.
Ο ΚΩΤΣΟΣ στο 30' λεπτό, τελευταίο λεπτό της παράτασης με σουτ κάνει το τελικό 6-3.
Η ομάδα του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ που στάθηκε πολύ καλά στην κανονική διάρκεια δεν κατάφερε κάτι παραπάνω στην παράταση.