Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Ορφέας Ξάνθης! Ένα βήμα πιο κοντά στην άνοδο!!!

Ελπίδα Σαππών-Ορφέας Ξάνθης 1-2
Ένα βήμα πιο κοντά στην άνοδο πραγματοποίησε ο Ορφέας Ξάνθης που πανηγύρισε σπουδαίο διπλό κόντρα στην Ελπίδα Σαππών με 2-1 στα τελευταία λεπτά και αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από τους διώκτες του. Ο Κουτρότσιος στο 37' έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους όμως οι πρωτοπόροι ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη ανέτρεψαν της εις βάρος τους κατάσταση. Αρχικά ο Μυστρίδης ισοφάρισε με πλασέ στο 75' και δέκα λεπτά αργότερα ο Μουμίν Ογλού χάρισε τη σπουδία νίκη στον Ορφέα.
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΩΝ: Παπουτσίδης, Ποντίδης, Τρίχας, Παναούλης, Γουνελάς, Μπινιχάκης (54' Κυνηγόπουλος), Λευκοβίτης, Τσέκος (84' Μεμέτ Εμπρέ), Τοπαλίδης (64' Αμέτ Ερκάν), Μυστρίδης, Σαρηγιαννίδης.
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Κισά Ομέρ, Χατζη Ογλού, Μαυρόπουλος, Εμίν Ογλού, Μαυρόπουλος, Καργιώτης, Σουκρί Ογλού, Χουσείν Ογλού (77' Ρασίμογλου), Τορωμανίδης, Κουτρότσιος, Χαλήλ Ιμπραήμ, Μουμίνογλου.