Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου 2010

Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ : ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ-ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ-ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ
Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ μετά τα όσα συνέβησαν στον αγώνα πρωταθλήματος της 26/9/2010 μεταξύ των ομάδων ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ διαμαρτύρετε και προειδοποιεί κάθε αρμόδιο όργανο ότι στο μέλλον δεν θα ανεχθεί παρόμοια κάκιστη διαιτησία όπως αυτή των ΣΦΕΤΣΙΑ-ΠΟΛΥΕΖΟ-ΒΟΥΡΟΥ.
Καταγγέλουμε και ρωτάμε τον αρχιδιαιτητή Κο Καρανικολάου με τι κριτήρια όρισε ένα τόσο άπειρο και λίγο για το συγκεκριμένο παιχνίδι διαιτητή. Η δικαιολογία σας Κε Καρανικολάου ότι και οι νέοι διαιτητές πρέπει να μάθουν να παίζουν δύσκολα παιχνίδια μας βρίσκει σύμφωνους αλλά όχι σε δικά μας παιχνίδια .
Επίσης Κε Αράπο (πρόεδρε συνδέσμου διαιτητών) θα θέλαμε να ερευνήσετε τι έγινε στο ημίχρονο του εν λόγω αγώνα κατά την επίσκεψη του Κου Μανιώτη στα αποδυτήρια των διαιτητών και ενώ το σκόρ ήταν 0-2 υπέρ της ομάδας μας ; Γιατί με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου είδαμε έναν τελείως μεταμορφωμένο διαιτητή; να βγάζει κόκκινη κάρτα με σχετική ευκολία σε ποδοσφαιριστή μας (σωστή υπόδειξη)αλλά χωρίς να τιμώρησει στην ίδια φάση και την αγκωνιά που δέχεται στο πρόσωπο ο ποδοσφαιριστής μας ,να δίνει ανύπαρκτο πέναλτυ εις βάρος μας ,να κάνει υπερβολική χρήση κίτρινης κάρτας στους ποδοσφαιριστές μας και να επιτρέπει το σκληρό και πολλές φορές αντιαθλητικό παιχνίδι των αντιπάλων χωρίς τιμωρία όπως έγινε και στη φάση του σοβαρού τραυματισμού του ποδοσφαιριστή μας Καλλιπολίτη.Δ.
Με τι αρμοδιότητα
Κε Αράπο ο κος Μανιώτης που ως γνωστόν είναι χρόνια κάτοικος Καρλοβάσου,γυμνάζεται στο γήπεδο Καρλοβάσου και είναι συνάδελφος και φίλος του κου Σφέτσια στην ίδια στρατιωτική μονάδα, βρέθηκε στα αποδυτήρια των διαιτητών τόσο στο ημίχρονο του αγώνα αλλά και στο τέλος ,καθ’ολη την διάρκεια συμπλήρωσης του Φ.Α. Επιτρέπεται η είσοδος του οποιουδήποτε Μανιώτη στα αποδυτήρια των διαιτητών;
Oσον αφορά την ακύρωση του 3ου τέρματος της ομάδος μας στο 90ο λεπτό :
Κε Πολυέζο η συγνώμη που ζητήσατε ότι κάνατε λάθος και το τέρμα ήταν κανονικό ΔΕΚΤΗ.
Καλά θα κάνετε όμως Κε Πολυέζο αν θέλετε να ασχολείστε με την διαιτησία που όπως συνέχεια τονίζει και ο Κος Καρανικολάου είναι λειτούργημα,να μελετήσετε καλύτερα τον Κ.Α.Π. ώστε να μην αλλοιώνετε αποτελέσματα αγώνων και πρωταθλημάτων.
Επίσης Κε Μανιώτη και Κε Βούρο καλύτερα θα είναι τις όποιες υποδείξεις έχετε να κάνετε σαν διαιτητές μεγαλύτερης κατηγορίας (Δ΄ Εθνικής ) σε μικρότερους διαιτητές (λέγε με Σφέτσια) να τις κάνετε στις συγκετρώσεις του συνδέσμου σας .
Κε Βούρε στην ακύρωση του 3ου τέρματος της ομάδας μας αν και ελέγχατε την αντίπαλη περιοχή πήρατε την πρωτοβουλία και διακόψατε το παιχνίδι όταν διαμαρτυρηθήκαμε στον Κο Πολυέζο.
Στό 1ο ημίχρονο δεν σας είδαμε να κάνετε το ίδιο όταν ακριβώς από πίσω σας ολος ο πάγκος , ο προπονητής και οι παράγοντες του Καρλοβάσου σας απειλούσαν ότι δεν θα τελείωσει το παιχνίδι.
Επίσης μπορούσατε σαν διαιτητής ΜΕΓΑΛΟΣ; που είστε να διορθώνατε το λάθος του Κου Πολυέζου (εκτος και αν και εσείς δεν γνωρίζατε την συγκεκριμένη περίπτωση και περιμένατε την απάντηση εξ Αθηνών για την συγκεκριμένη φάση όπως ειπώθηκε οπότε μπορείτε και σείς να μας ζητήσετε συγνώμη.) Τελειώνοντας θα θέλαμε από τον νέο πρόεδρο του Σ.Δ. Κο Αράπο να μεταφέρει στα μέλη του συνδέσμου ότι απαιτούμε σεβασμό και σοβαρότητα προς το σωματείο μας που όλα αυτά τα χρόνια πρωταγωνιστεί και έχει προσφέρει αρκετά στο Σαμιακό ποδόσφαιρο.
Άλλες διαιτησίες Σφέτσια δεν θα ανεχθούμε (αν θέλετε να κυλίσει και να τελειώσει ομαλά το πρωτάθλημα).Αν πάλι κάποιοι επιθυμούν να αναδείξουν τον πρωταθλητή από νωρίς καλά θα κάνουν να μας το πουν ευθέως και όχι να το ακούμε στα γνωστά καφενεία.
Υ.Γ. Κε Καρανικολάου δεν είναι δικό σας θέμα αν η ομάδα μας βγει πρωταθλήτρια αν θα παεί ή δε θα πάει Δ΄ .