Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου 2010

ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ - Α.Σ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ 3 - 3

Αλλιώς... φέρτε τα λεφτά πίσω!!!
Ο παπά Στέργιος και ο Λευτέρης έτοιμη να σβήσουν την φωτιά που άναψαν οι παικταράδες του κεραυνού στο εκτός έδρας αγώνα στην ΜΑΝΔΡΑ με το 3-3, ενώ κέρδιζαν 0-2!!! βράζουν οι φίλαθλοι για την ισοπαλία και την εμφάνιση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο!!!!!!!
Ο μόνος διασωθείς του ΚΕΡΑΥΝΟΥ zintan ήρθε από τον πάγκο!!!
Ο διακριθείς πορτιέρο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ΠΟΛΥΤΙΔΗΣ που με την απόδοση του έδωσε τον πολύτιμο βαθμό και έσωσε έστω και έτσι τους συμπαίκτες του από τα χειρότερα.
Με τον γιο του, μετά τον αγώνα ο διακριθείς τερματοφύλακας του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΧρήστοςΠΟΛΥΤΙΔΗΣ, χαμογελά για τα χάλια που είχαν οι συμπαίκτες του στο δεύτερο ημίχρονο .

Ο πάγκος σκεφτικός!!!
!χαμόγελα από τους αναπληρωματικούς Ευθυμιάδη Κώστα και Γιάννη Γαλανόπουλος ( εάν έπαιζαν θα κέρδιζαν; ) olla piuana!!!
Οι sekioyriti του Γηπέδου του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ Γιώργος και Φώτης!!!

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ ΞΑΝΘΗΣ ( ΠΑΟΚ ΟΛΕ!!! )

ΙΣΟΠΑΛΙΑ =ΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ
που ενώ κέρδιζε 0-2 στο πρώτο ημίχρονο εκτός έδρας, στην καυτή έδρα του ΕΡΜΗ ΜΑΝΔΡΑΣ και χάνοντας πολλές ευκαιρίες οι επιθετικοί που με της ασίστ του Τάσο Αβραμίδη έπρεπε το σκόρ να ήταν 0-6.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν οι παίκτες του ΚΕΡΑΥΝΟΥ χαλαρά και με ύφος πρωταθλητή ( πήραν τα μυαλά τους αέρα ) έκαναν προσωπικές ενέργειες που δεν κατέληγαν πουθενά. Στο σημείο αυτό ο Τάσο Αβραμίδης τραυματίας ζητά αλλαγή από τον κόουτς του ΚΕΡΑΥΝΟΥ Μάκη Χ''ΜΩΙΣΙΑΔΗ και αφήνει τον αγωνιστικό χώρο με πόνους στην γάμπα από δυνατό μαρκάρισμα των προσωπικών του αντιπάλων!!! ( τρεις σε όσα λεπτά 75 αγωνίστηκε ).
Η συνέχεια ήταν, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ να χάσει τον έλεγχο του παιχνιδιού και το 0-2 να γίνει στο δεύτερο μέρος 3-2 και στο 90' να ισοφαρίσει ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ με τον ΑΚΑΝ.
Τα άλλα δυο γκολ τα πέτυχαν για την ομάδα της ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ ΟΙ: ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ και ΝΑΥΡΟΖΙΔΗΣ.
Για άλλη μια φορά ζήτησαν παίκτες και φίλαθλοι από τον κόουτς να μένει στον αγωνιστικό χώρο ο Τάσος Αβραμίδης όσο τραυματίας και να είναι.
Συμμορφωθείτε και παίξτε μπάλα βεντέτες του ΚΕΡΑΥΝΟΥ !!!!!