Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου 2010

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 3-2

reportaz : Ν.Θ o antikimenikos

ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟ 0-2 ΕΓΙΝΕ 3-2

Για τις διαιτητικές αποφάσεις μιλάει όλη η Σάμος στο Καρλόβασι –Πολυκράτης. Ο Πολυκράτης προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με δύο αυτογκόλ . Στο διάστημα αυτό παίχθηκε κακό ποδόσφαιρο .Το Καρλόβασι με αντεπίθεση διαρκείας στο β΄ μέρος με τον Γιάννη στο 60΄ με πέναλτι , Ανδρέα στο 80 ΄ και Κώτσο στο 85΄πήρε τη νίκη . Στο διάστημα αυτό μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και ο Πολυκράτης ήταν ταμπουρωμένος στην εστία του. Κορυφαίος των 22 ο νεαρός Γιώργος Κεχαγιάς του Καρλοβάσου .Καρδιοχτύπησαν οι φιλοξενούμενοι με το τραυματισμό του Καλλιπολίτη αλλά με την έγκαιρη ιατρική βοήθεια του προέδρου αποφεύχθησαν τα χειρότερα

Στο 90΄ μετά το ακυρωθέν γκολ του Πολυκράτη, επικράτησε αναβρασμός και αναμπουμπούλα . Οι φιλοξενούμενοι έπεσαν πάνω στο διαιτητή και μπήκαν στα αποδυτήρια για ένα δεκάλεπτο. Οι φίλαθλοι δεν ήξεραν αν είχε σφυρίξει τη λήξη ή το οφσάιντ Ο Αναστασιάδης έβγαλε τη φανέλα και κάθισε οκλαδόν στο χώρο του κέντρου . Βγήκαν στη συνέχεια για τις καθυστερήσεις μετά από πληθώρα διαβουλεύσεων στα αποδυτήρια. Και οι δυο σύλλογοι μιλάνε για αδικία. Οι φάσεις που ξεσήκωσαν θύελλα διαμαρτυριών και από τις δύο ομάδες

*το ακυρωθέν γκολ του Καρλοβάσου για οφσάιντ

*η αποβολή του Βαρδίκου

*η μη τιμωρία του Κοκκινάκη

* το ακυρωθέν γκολ του 90’

*στην φάση που προηγήθηκε επιθετικό φάουλ στο Ταμβακολόγο

Ο Πολυκράτης κάνει λόγο και για ορισμένα αντικείμενα που έπεσαν στο πάγκο και προερχόταν έξω από το γήπεδο .

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Οι διαιτητές λένε :<< να μη σου τύχει>> . Από τη στιγμή που έγινε η φάση στο 90΄ και με το σκορ στο 3-2 ότι και να σφύριζε, κάποιος θα φώναζε . Η συγκεκριμένη φάση έγινε με πολλούς παίκτες σε λίγα τετραγωνικά και κανείς αντικειμενικός δε βάζει το χέρι του στη φωτιά .

Ανεξάρτητα όμως από αυτό υπάρχουν ορισμένα αντικειμενικά γεγονότα που δεν πρέπει να παραβλέψουμε και να θέσουμε ορισμένα ερωτήματα:

Πόσα παιχνίδια τοπικού πρωταθλήματος είχε σφυρίξει ο διαιτητής.? Είχε εμπειρία από πρόσωπα και καταστάσεις παιχνιδιών Πολυκράτη και Καρλοβάσου που τα τελευταία χρόνια ΠΑΝΤΑ κρίνουν το πρωτάθλημα. ? Γνώριζε τη ψυχολογία συγκεκριμένων παικτών ? Ο εν λόγω διαιτητής είναι αξιολογότατος , αλλά τον έριξαν με τη πρώτη στην αρένα και τον έκαψαν.

Οι Μανωλιός , Πολυέζος , Συριανόγλου που έχουν φάει τα γήπεδα με το κουτάλι γιατί δεν ορίζονται επιτέλους σε ένα ντέρμπι ?

====================================================================

Ευχαριστούμε κύριε Γιώργο για την δυνατότητα που μας δίνεις και αναδεικνύομαι την αμερόληπτη κριτική μας μέσα από το 2000 γκολ.

Επίσης σε ευχαριστούμε για το πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ, καθώς έχεις ελεύθερες όλες της φωτογραφίες στο μπλοκ και της κάνουμε αντιγραφή, μαζί με τα βιντεάκια που ανεβάζειs !!! Σας ευχαριστούμε κύριε Γιώργο και η απουσία σας από την εφημερίδα είναι αισθητή !!! άντε να περάσουν οι εκλογές και να σε ξαναδιαβάσουμε στον τοπικό τύπο. Ν.Θ karlobasitis