Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012

volei: πρωτάθλημα Γυναικών

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ 3 - 1
Τα σετ 26-28, 25-16, 25-16, 25-16
Έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό γήπεδο της ΣΑΜΟΥ στο ΒΑΘΥ, το παιχνίδι για το πρωτάθλημα Γυναικών και η ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ, επεκράτησε κατά κράτος του ΛΑΙΛΑΠΑ, με 3-1 σετ.

Η ομάδα του Βαγγέλη ΒΑΛΗ, παίζοντας πολύ ωραίο βόλεϊ, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό της και νίκησε κερδίζοντας το 2ο, 3ο και 4ο σετ με 25-16, 25-16, 25-16 χάνοντας μόνο το πρώτο στης λεπτομέρειες με 26 - 28 και με το τελικό  3-1σετ, ζευγάρωσε τις επιτυχίες της στο πρωτάθλημα.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ που στο περισσότερο διάστημα έπαιξαν εξαιρετικού επιπέδου βόλεϊ και στον ακούραστο προπονητή τους κ. Βαγγέλη ΒΑΛΗ έδωσε μετά το τέλος του αγώνα ο υπεύθυνος του τμήματος volei κ. Γεώργιος ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ δηλώνοντας: Ευελπιστούμε ότι η απόδοση των αθλητριών μας θα ανεβαίνει από αγώνα σε αγώνα ώστε να χαιρόμαστε όλοι μας από αυτές όμορφο βόλεϊ και θετικά αποτελέσματα. Ο προπονητής μας, κ. Βαγγέλης ΒΑΛΗΣ  χρησιμοποίησε όλες της παίκτριες και έβγαλε πολύ χρήσιμα συμπεράσματα για την μελλοντική αγωνιστική κατάσταση της ομάδας μας. Τέλος άφησε ασχολίαστη την Τ.Ε ΕΟΚ ΣΑΜΟΥ όταν ρωτήθηκε για το ποιος είναι ο ρόλος της στα πρωταθλήματα, και έπλεξε το εγκώμιο του κ. Δημήτρη ΡΙΖΑΚΗ λέγοντας πως έχει προσφέρει πολλά  στο volei της ΣΑΜΟΥ αλλά και πως ήταν από τους καλύτερους προέδρους που είχε ποτέ η Τοπική Επιτροπή ΕΟΚ ΣΑΜΟΥ.

Στην αποστολή για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ συμμετείχαν : ( ΒΑΛΗΣ kooyts ),  ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ( αρχηγος ), ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΡΣΑ, ΦΡΑΓΚΟΥ, ΜΑΤΑ, ΛΙΑΠΗ, ΒΟΓΙΑΤΖΗ, ΠΕΡΛΕΠΙ, ΑΡΚΑΔΑΚΗ (ΛΥΜΠΕΡΟ).
Στην αποστολή για τον ΛΑΙΛΑΠΑ συμμετείχαν : ( ΦΑΡΑΤΣΗΣ  kooyts ), ΔΗΜΑ, ΣΕΡΑΣΚΕΡΗ, ΜΗΤΣΙΛΙΟΥ, ΖΑΒΟΥ, ΘΑΝΟΥ, ΣΜΥΡΛΑΚΗ, ΣΠΑΝΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ, ΔΑΛΗ, ΓΕΡΟΝΤΗ, ΚΟΚΚΙΝΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ (ΛΥΜΠΕΡΟ).
Διαιτητής : ΠΕΤΥΧΑΚΗΣ Ευάγγελος με καλές υποδείξεις.
Γραμματεία : ΛΑΝΔΡΟΥ Μελπομένη.