Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα: ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1 - 3

Η αρχηγός της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Ανδριάνα  ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ μετά το τέλος του παιχνιδιού αγκαλιά με τον νεαρό γιο της Γιώργο, που την χειροκροτούσε από την κερκίδα καθ όλη την διάρκεια του αγώνα!!!

Μεγάλο και θεαματικό παιχνίδι βόλεϊ από την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ μέσα στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  1 - 3
Σε ένα συναρπαστικό αγώνα στο κλειστό γήπεδο Καρλοβασίου, η γυναικεία ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ στο βόλεϊ  νίκησε τον ΙΩΝΙΚΟ με 3-1 SET (25-18, 24- 26, 25-12, 25-16) και έφτασε στην μεγάλη νίκη για το Γυναικειο πρωτάθλημα της ΣΑΜΟΥ.
Στο πρώτο σετ τα κορίτσια του Βαγγέλη ΒΑΛΗ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας καλό βόλεϊ έφτασαν στην κατάκτηση του 1ου σετ με 25-18.
Στο τέλος του 2ου σετ, ο ΙΩΝΙΚΟΣ εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ που βρισκόταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και πήρε το μοναδικό σετ με 26-24 ισοφαρίζοντας προ στιγμήν σε 1-1 τα σετ.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ όμως με αντεπίθεση διάρκειας και πολλή καλή επίθεση από την  ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΗΝ ΦΡΑΓΚΟΥ και την ΜΑΤΑ αλλά και με τα σέρβις και τα πλασέ της ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ, της ΚΑΡΣΑΣ και με την πολλή καλή πάσα της νεαρής Όλγας ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ κατέκτησε και το δεύτερο σετ με 25-12.
Στο τρίτο σετ, η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  κράτησε την ψυχραιμία της και με σύμμαχο την πολύ καλή άμυνα και επίθεση της, έφτασε στην τελική επικράτηση του 3ου σετ με 25-16.

Η αρχηγός της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Ανδριάνα ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ μετά το τέλος του παιχνιδιού αγκαλιά με τον νεαρό γιο της Γιώργο, που την χειροκροτούσε από την κερκίδα καθ όλη την διάρκεια του αγώνα!!!

Η αρχηγός της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Ανδριάνα ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ σε μια από της πολλές  θεαματικές επιθέσεις πάνω από το φιλέ!!!