8. ΚΕΡΑΥΝΟΣ  -2
9. ΚΕΡΚΗΣ  -27

Με «όπλο» της τον τσαμπουκά του νικητή νίκησε η Αναγέννηση τον Α.Ο Σάμου.

Α.Ο ΣΑΜΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1-2

Η Αναγέννηση επικράτησε με σκορ 1-2 του Α.Ο Σάμου για το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας, στο Δημοτικό Στάδιο Σάμου, σε μία αναμέτρηση που ο «βαρύς» αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε στους παίκτες των δύο ομάδων να παρουσιάσουν στο γήπεδο το ποδόσφαιρο που μπορούν να παίξουν. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» τον αγώνα, χάρη στην ικανότητα που παρουσιάζουν στο να τελειώνουν τις φάσεις. Για ακόμη ένα ματς κάποια νευρικότητα στην τελική προσπάθεια δεν τους επέτρεψε να πετύχουν κι άλλα γκολ. Στον αντίποδα ο Α.Ο Σάμου παρουσιάζει ένα «καλοδουλεμένο» σύνολο μέσα στο γήπεδο, με παίκτες που προσπαθούν να παίξουν με τη μπάλα... κάτω, ωστόσο κόντρα στους « βυσσινή », δεν φάνηκε απειλητικός για την εστία του ΠΑΠΑΔΑΚΗ, καθώς δεν μπόρεσε να δημιουργήσει της φάσεις για γκολ. Το πρώτο 20λεπτο ήταν « κακό » και για τις δυο ομάδες, με μοναδική αξιόλογη στιγμή ένα σουτ του ΝΟΤΑΡΑ στο 13 λεπτό, το οποίο απέκρουσε ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ. Στο 25 λεπτό, ο Α.Ο Σάμου πήρε « κεφάλι » στο σκορ, με τον αρχηγό του Γιάννη ΝΟΤΑΡΑ να εκτελεί φάουλ από δεξιά όπως επιτίθεται και έξω από την μεγάλη περιοχή της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ και ο τερματοφύλακας ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ να κάνει άστοχη έξοδο για να παρεμβάλλει ο ΚΛΕΜΕΝΤΙΝ  (η μπάλα κόντραρε επάνω του), και να την στήλη στα δίχτυα για το 1-0. Το δεύτερο ημίχρονο, βρήκε τους τυπικά φιλοξενούμενους να απειλούν πρώτοι την αντίπαλη εστία, στο 49 λεπτό, όταν ο ΚΑΣΝΑΚΙΔΗΣ δεν έδιωξε καλά τη μπάλα, ο ΣΚΟΥΡΑΣ δοκίμασε να βρει τον τερματοφύλακα του Α.Ο Σάμου εκτός θέσης και σούταρε απευθείας, αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε τη μπάλα. Η «απάντηση» των γηπεδούχων ήρθε σε τρεις περιπτώσεις (57', 64', 65'), με τα σουτ των ΤΣΑΛΙΛΗ, ΚΟΡΑΚΗ και ΝΟΤΑΡΑ να εξουδετερώνονται από τον τερματοφύλακα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ. Στο 57λεπτό ο ΤΟΥΛΑΣ ισοφάρισε με κοντινό σουτ σε 1-1 μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα ΠΑΥΛΗ και στο 87 λεπτό άλλο ένα μεγάλο αμυντικό λάθος από τον ΚΟΙΜΤΣΗ έδωσε την ευκαιρία στον διακριθέντα ΣΚΟΥΡΑ να βρεθεί τε τα τετ σε καλή θέση για γκολ, και με το πλασέ του να κάνει το τελικό 1-2.

Καλή η διαιτησία του ΔΙΑΜΑΝΤΗ και Άριστη οι βοηθοί ΒΑΡΒΑΤΕΣ του Α και ΦΟΥΡΛΗΣ.

Α.Ο Σάμου: Παυλής, Κασνακίδης, Μωραΐτης, Κλεμεντίν, Κοϊμτζής, Τσαλίλης, Χατζηπαύλου, Πολυέζος, Κοράκης, Νοταράς, Χουσάς. ( Κτίστου, Γεροντης, Μαργαρώνης ).

Αναγέννηση: Παπαδάκης, Πανιτίδης, Παπαθεοδώρου, Τάτσης, Τσιρίκης, Τσενεκίδης, Βλαχογιάννης, Γρυπέος, Σκούρας, Λαναράς, Τούλας.