Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ έπαιξε με τη... φωτιά στο ματς

«Διά πυρός και σιδήρου»
ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, 3-2 τον ΚΟΥΡΣΑΡΟ

Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ έπαιξε με τη... φωτιά στο ματς με τον ΚΟΥΡΣΑΡΟ ΦΟΥΡΝΩΝ, ωστόσο δεν κάηκε. Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, έστω και δύσκολα επικράτησε με 3-2 των ΚΟΥΡΣΑΡΩΝ και παρέμεινε στην Τρίτη θέσει της βαθμολογίας.

Το γκολ που έκρινε το ματς και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Γιάννη ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗ, σημείωσε ο Χρήστος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ στο 81΄ο λεπτό.

Η ομάδα της Σάμου δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα στο πρώτο 10 λεπτό χάνοντας τρεις κλασικές ευκαιρίες!!! δίνοντας στους φιλοξενούμενους την ευκαιρία στην πρώτη τους επίσκεψη στην περιοχή του ΤΑΞΙΑΡΧΗ να πετύχουν το 1-0 με κοντινό σουτ του Λευτέρη ΣΚΛΑΒΟΥ.
Στο 14΄λεπτό ο παρολίγον μοιραίος παίκτης του ΤΑΞΙΑΡΧΗ Χρήστος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με σουτ κάνει το 1-1 δίνοντας νέα τροπή στο παιχνίδι.

Η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους, σημειώθηκε στο 20` όταν μετά από ωραία σέντρα του ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ από τα δεξιά, ο ΤΣΟΥΚΑΣ σηκώθηκε ψηλά, έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.

Τελικά η ισοφάριση για τους ΚΟΥΡΣΑΡΟΥΣ ήρθε στο 60΄ λεπτό μετά από σύγχυση της άμυνας που πελαγοδρομούσε και το σουτ του Χρήστο ΓΛΑΡΟΥ έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 2-2..

Στο δεύτερο μέρος και μετά την υποχρεωτική αλλαγή του ΛΙΟΓΚΑ ( πέρασε στην θέση του ο ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ ), ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ απέκτησε τον έλεγχο στον χώρο της μεσαίας γραμμής και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο ουσιαστικό αποτέλεσμα, έως το 80΄, για να ξανακτυπήσει και πάλη με πολύ καλή ενέργεια ο καλύτερος παίκτης του ΤΑΞΙΑΡΧΗ και ( παρολίγον μοιραίος ) Χρήστος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με σουτ να κάνει το τελικό 3-2.

Τελικά ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ κράτησε σχετικά εύκολα την νίκη και έκανε ακόμη ένα βήμα προς τον στόχο του.