ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ PLEI OF

Σ

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
Η παίκτες του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ ένωσαν τις δυνάμεις τους και με Λυτρωτή τον Αρχηγό τους ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ πήραν το ΚΥΠΕΛΛΟ!!!
ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ!!!
Με το <<όλε-όλε>> και το <<νάτοι-νάτοι οι πρωταθλητές>> παίκτες,φίλαθλοι, ο προπονητής ΖΕΡΒΑΣ και διοίκηση Τάσος ΚΑΛΑΤΖΗΣ πρόεδρος και ΜΑΧΑΙΡΑΣ Παναγιώτης Γεν. Γραμματέας πανηγύρισαν τον θρίαμβο με 2-0 στο ΒΑΘΥ επί του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ και έφεραν αγκαλιά το ΚΥΠΕΛΟ στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ.
Καλύτερη η ομάδα του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ σε ένα παιχνίδι διαφήμιση και από της δυο ομάδες που νίκησαν όλοι μαζί την αυστηρότητα του διαιτητή στον αγώνα που είχε ως αποτέλεσμα να εκνευρίσει με τα σφυρίγματά του τους νεαρούς παίκτες με της πολλές κίτρινες κάρτες που έδειξε και την πολλή αυστηρή κόκκινη (δεύτερη κίτρινη} στον παίκτη του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ Αντώνη ΤΣΙΤΣΕΚΛΗ στο 42΄του Α΄ημιχρόνου.
Με δέκα παίκτες το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ όλο το δεύτερο ημίχρονο αλλά και δίχως τον πρώτο σκόρερ ΜΟΥΡΙΚΗ που στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο ΣΑΜΟΥ για τον τραυματισμό του που ευτυχώς δεν ήταν κάτι το ανησυχητικό και αφού η ακτινογραφίες ήταν καθαρές γύρισε να παρακολουθήσει τα τελευταία λεπτά του τελικού να πάρει το μετάλλιο του και να σηκώσει το ΚΥΠΕΛΛΟ του ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ μαζί με τους συμπαίκτες του.
Με πολλές φάσεις και η δυο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και ευχαρίστησαν τους λίγους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.
Οι κυριότερες στιγμές του αγώνα ήταν όταν:
στο 42΄ο διαιτητής αποβάλει με δεύτερη κίτρινη Κάρτα [ κόκκινη ] τον ποδοσφαιριστή του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ Αντώνη ΤΣΙΤΣΕΚΛΗ.
στο 47΄σουτ του ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗ βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι
στο 60΄ο ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ με πέναλτι κάνει το 1-0 για το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ.
στο 79΄ και πάλη ο ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ με πλασέ σουτ κάνει το τελικό 2-0
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: ( ΖΕΡΒΑΣ ) ΣΕΦΑ, ΖΟΡΜΠΑΙ, ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗΣ, ΣΤΑΣΙΝΗΣ, ΓΙΑΣΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΤΣΕΚΛΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΝΤΑΓΙΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ, ΜΟΥΡΙΚΗΣ. ( ΠΕΤΡΟΥ, ΣΚΟΥΡΜΠΟΣ, ΣΕΦΑ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΜΑΝΙΑΚΟΥ, ΔΑΛΗΣ, ΜΑΡΝΕΖΟΣ ).
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: ( ΒΟΥΡΟΣ ) ΜΕΞΗΣ, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΝΟΤΑΡΑΣ ΣΤ, ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΚΑΡΙΩΤΟΓΛΟΥ, ΕΜΠΡΙ, ΓΙΑΝΟΥΛΗΣ, ( ΝΟΤΑΡΑΣ ΒΑΓ, ΚΥΡΙΑΖΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΚΥΠΡΑΙΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΔΑΝΔΑΡΟΣ ).

Στην πορεία της βραδιάς θα αναρτίσουμε το ρεπορτάζ με πολλές φωτογραφίες,δηλώσεις βιντεοσκοπημένες και τα γκολ του αγώνα.