Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2010

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Φύλλο Αγώνος Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ - Α.Σ ΤΑΞΙΑΡΧΗ.

ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ.

Σε ένα καθοριστικό σημείο 57'λεπτό πέτυχε το πρώτο γκολ με κεφαλιά του διακριθέντα ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ και στη συνέχεια έβγαλε τριάρες.
Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - Α.Σ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 3-0
Μπορεί το 3-0 με το οποίο ο Πολυκράτης νίκησε τον ΤΑΞΙΑΡΧΗ να παραπέμπει σε μια άνετη νίκη των γηπεδούχων αλλά τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.
Οι φιλοξενούμενη παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα δυνατοί στον αγωνιστικό χώρο και από την στιγμή που δεν ευτύχισαν να πετύχουν γκολ με της δυο κλασικές ευκαιρίες του Μαρτίκου όταν τα σουτ στο 22'και37' που επιχείρησε απέκρουσαν οι αμυντικοί του Πολυκράτη πάνω στη γραμμή δημιούργησαν προβλήματα στους γηπεδούχους που είχαν ελαφρά υπεροχή χωρίς να κάνουν τη μεγάλη φάση.
Ο τραυματισμός του αρχηγού ΑΖΙΖΑΙ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η αιτία να χαθεί το κέντρο και έτσι οι παίκτες του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ βρήκαν κενό χώρο να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και να πετύχουν 3 τρία πολύ όμορφα γκολ με τους ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ,ΣΙΔΕΡΗ,ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟ και να πάρουν τους τρις βαθμούς
ενώ ο κόουτς του Ταξιάρχη στάθηκε στης δηλώσεις του, στο πολύ καλό παιχνίδι που έπαιξαν οι παίκτες του και όχι στης απουσίες που είχε