Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ 1-2: Νίκη με 1-2 πήραν οι φιλοξενούμενοι ...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ 1-2

Νίκη με 1-2 πήραν οι φιλοξενούμενοι αφήνοντας τα
πολλά και δίκαια παράπονα για την διαιτησία να τα έχουν οι γηπεδούχοι στους οποίους δε δόθηκε καθαρό πέναλτι στο 65 λεπτό (το παραδέχθηκε ακόμα και ο ίδιος ο διαιτητής λέγοντας ότι έκανε λάθος) καθώς και πολλές ακόμα φάσεις που ξέφυγαν από την προσοχή του ρέφερι Κρίκογλου.
Από το 29 λεπτό ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πασχάλη.
Αν και με παίκτη λιγότερο ο Φοίνικας πιέζει είναι καλύτερος του αντιπάλου και στο 35 λεπτό κάνει το 1-0 με τον Κουλούρη.
Ο ΙΚΑΡΟΣ σε μια φάση που δε περίμενε κανείς στο 40 λεπτό ισοφαρίζει με σουτ του Μανουσάκη που βρήκε σε αμυντικό άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το σκορ 1-1 με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.
Η σταθερή αγωνιστικά ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ ευτύχησε στις ''καθυστερήσεις του αγώνα'' να κάνει το 1-2 παίρνοντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς για να συνεχίσει τους υψηλούς στόχους  στο πρωτάθλημα.
Με 10 παίκτες τελείωσε και ο Ίκαρος τον αγώνα αφού ο διαιτητής απέβαλε και παίκτη του Ικάρου.
Ο προπονητής του ΦΟΙΝΙΚΑ Στέλιος Σταματάκης ο οποίος με απορία κοιτούσε τον ρέφερι Κρίκογλου για τις λανθασμένες αποφάσεις του, δεν έκανε δηλώσεις και δίνοντας συγχαρητήρια στους παίκτες του και τους αντιπάλους έφυγε για τα αποδυτήρια.
Άριστοι ήταν οι βοηθοί του διαιτητή Πλιάγκος και Καραγιάννης.