Πολύ κοντά στην πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα έφτασε ο ΑΟ ΣΑΜΟΥ.

Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Σάμου Α' Κατηγόρια

Α.Ο ΣΑΜΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ 3-3
ΑΤΥ "Χ" ΗΣΕ ΕΛΕΩ ΔΙΑΙΤΗΤΗ...

Πολύ κοντά στην πρώτη του, νίκη στο Πρωτάθλημα έφτασε ο ΑΟ ΣΑΜΟΥ.
Οι παίκτες του Χρήστο Μαλέ έκαναν καλό παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσαν να κερδίσουν την έμπειρη ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ μένοντας τελικά στο 3-3.
Το παιχνίδι στο Δημοτικό Γήπεδο Σάμου, δυστυχώς δεν ήταν ότι καλύτερο από την πολύ κακή διαιτησία, που έκανε άνω κάτω και τις δυο ομάδες με τα σφυρίγματα της και της υποδείξεις, έχασε πλήρως τον πειθαρχικό έλεγχο κι εν ολίγοις, συγκέντρωσε πολλές διαμαρτυρίες. Δίστασε μάλιστα ο διαιτητής να δείξει κόκκινη Κάρτα σε παίκτη της ΕΝΩΣΗΣ όταν ως τελευταίος παίχτης κράτησε από την φανέλα τον επιθετικό παίκτη του ΑΟ ΣΑΜΟΥ που πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και βρέθηκε μόνος τετ τα τετ απέναντι από την εστία της ΕΝΩΣΗΣ έτοιμος να σκοράρει.
Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, η παίκτες της ΕΝΩΣΗΣ προηγήθηκαν 0-1 στο 5' του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟ κι έδειξαν ανώτεροι από τους αντιπάλους τους.
Δέχτηκαν την ισοφάριση 1-1  με συρτό σουτ από τον ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47' με γκολ που προήλθε από λάθος της άμυνας.
Ο ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ στο 68' με φάουλ και λάθος του τερματοφύλακα βάζει πάλη μπροστά την ΕΝΩΣΗ κάνοντας το 1-2.
Στο 76' ο ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ με σουτ κάνει το 1-3.
Στο 79' ο Χατζηθεωδορίδης με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ΕΝΩΣΗΣ κάνοντας το 2-3 και στο 82' ο ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ με ψύχραιμο πλασέ σουτ κάνει το τελικό 3-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς και δικαίως διότι οι νεαροί παίχτες του Χρήστο Μαλέ δεν τα παράτησαν και πάλεψαν για την νίκη έως και το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι.
Το ισόπαλο αποτέλεσμα που ήταν το δεύτερο τους στο φετινό πρωτάθλημα, θα μπορούσαν μάλιστα να "κλέψουν" και τη νίκη αν ο διαιτητής δεν διέκοπτε την αντεπίθεση του Τάσο ΚΑΡΥΔΗ στην τελευταία φάση, σφυρίζοντας αναίτια την λήξη του αγώνα... και βέβαια της μεγάλες αποκρούσεις που έκανε ο διακριθέντας τερματοφύλακας της ΕΝΩΣΗΣ Νίκος ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ο Φοίνικας έχει ένα μηδενισμό  και -2 βαθμούς
Το Σωματείο ΑΣ ΚΕΡΚΗΣ  ξεκίνησε την ποδοσφαιρική περίοδο 2014 - 2015  με  (-20).
Το Σωματείο ΑΨΕΣΚ ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ  ξεκίνησε την ποδοσφαιρική περίοδο 2014 - 2015  με  (-2)
Το Σωματείο ΑΣ ΛΑΙΛΑΨ  ξεκίνησε την ποδοσφαιρική περίοδο 2014 - 2015  με  (-2)
Το Σωματείο ΑΠΣΦ ΣΧ  ΘΕΤ ΕΠ/ΜΩΝ  ξεκίνησε την ποδοσφαιρική περίοδο 2014 - 2015  με  (-2)