Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η ΑΝΑΤΟΛΗ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης!

ΛΑΙΛΑΠΑΣ ΧΩΡΑΣ - ΑΝΑΤΟΛΗ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 1-2

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η ΑΝΑΤΟΛΗ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ στο γήπεδό της ως φιλοξενούμενη είχε την ουσία και χωρίς να πιάσει μεγάλη απόδοση απέναντι στον ΛΑΙΛΑΠΑ ΧΩΡΑΣ, κατάφερε να πάρει την νίκη με 1-2.

Μια νίκη που την κρατάει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, στον όμιλο, της Β΄ Κατηγορίας.

Στο πρώτο ημίχρονο με παιχνίδι κέντρου και δυνατές μονομαχίες οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θα παρουσίαζαν καλό θέαμα στου λιγοστούς φιλάθλους όταν στο 15ο λεπτό ο ΛΟΥΤΣΟΣ με σουτ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.
Στο επόμενο τρίλεπτο όμως και συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό ο νεαρός Στέλιος ΝΟΤΑΡΑΣ με δυνατό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1 και στο 43ο λεπτό μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη ΝΟΤΑΡΑ ο Δημήτρης ΤΣΑΛΙΛΗΣ με κεφαλιά κάνει το τελικό 1-2.
Σημειώθηκαν λιγοστές φάσεις στις δύο εστίες κυρίως από ατομικές προσπάθειες.
Η φιλοξενούμενη ομάδα ΑΝΑΤΟΛΗ σε όλο το Β' ημίχρονο στηρίχτηκε σε κάποιες ατομικές προσπάθειες των έμπειρων ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΤΣΑΛΙΛΗ και ΛΑΘΟΥΡΑ, χωρίς όμως να καταφέρουν να γίνουν απειλητικοί για την εστία του ΖΟΥΡΝΑΤΖΗ και να αυξήσουν το σκορ.
Η γηπεδούχος ομάδα του ΛΑΙΛΑΠΑ Χώρας μπήκε πιο αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησε μερικές ακόμη καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει όμως δεν μπόρεσε και έμεινε στο σκορ του πρώτου ημιχρόνου όπου η ΑΝΑΤΟΛΗ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.
ΛΑΙΛΑΠΑΣ: ΖΟΥΡΝΑΤΖΗΣ, ΚΑΡΟΥΔΗΣ, ΑΝΝΗΣ, ΜΟΥΓΚΟΥΛΗΣ, ΛΟΥΛΟΥΡΓΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΣΑΡΡΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΛΙΟΓΚΑΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΛΟΥΤΣΟΣ, ΑΝΑΣΗΣ.

ΑΝΑΤΟΛΗ: ΧΟΥΣΑΣ, ΤΖΑΤΖΟΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, ΤΖΑΛΙΛΗΣ, ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΟΡΑΚΗΣ, ΛΑΘΟΥΡΑΣ, ΝΟΤΑΡΑΣ Στ, ΝΟΤΑΡΑΣ Ιωαν, ΜΠΑΛΤΑΣ. (αγωνίστηκαν ακόμα οι: ΑΖΙΖΑΙ, ΓΑΒΑΚΗΣ, ΓΕΡΟΝΤΗΣ.)