Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Πολύ δύσκολα ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ πήρε χθες στο γήπεδό του τη νίκη με το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ.

Δύσκολη νίκη του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ εντός έδρας, 2-1 την πολλή καλή ομάδα του Α.Σ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ.

Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - Α.Σ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ 2-1

Οι παίχτες του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ είχαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα καλύτερα…πατήματα, την κατοχή και καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, αλλά ο αντίπαλός τους δε….φοβήθηκε τον αγώνα, εφάρμοσε όπως έπρεπε το σύστημά του και παραλίγο να φύγει με τους βαθμούς η τον βαθμό από το Πυθαγόρειο.
Ο Πολυκράτης προηγήθηκε 1-0 στο 35 λεπτό με κοντινό σουτ πλασέ του ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ μετά από σύγχυση στην περιοχή του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ και μπροστά στα καρέ του διακριθέντα Γιώργου ΚΑΛΑΤΖΗ ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πολυκράτης και για μεγάλο διάστημα με εννέα παίκτες ρίσκαρε και δημιούργησε πάλι ευκαιρίες δίνοντας όμως χώρο στο Καρλόβασι, και παραλίγο να το… πληρώσει.
Ο Πολυκράτης, συνεχίζοντας να έχει την υπεροχή και ακόμα περισσότερο μετά την ισοφάριση που δέχτηκε στο 50ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι με τον ΤΣΙΟΜΠΑΙ να είναι εύστοχος κάνοντας το 1-1 δεν το έβαλε κάτω και με σωστές αλλαγές απο τον προπονητή Γιάννη Αρχοντούλη ακόμα και όταν έμεινε με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του ΣΙΔΕΡΗ και του ΧΑΤΖΗΛΑΓΟΥ σκόραρε και πήρε τη νίκη με 2-1 στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού όταν ο ΛΙΟΓΚΑΣ από τα 11 βήματα ευστόχησε και έδωσε την νίκη στην ομαδα του Πυθαγορείου.
Από τον ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ διακρίθηκαν οι ΛΥΚΟΣ,ΤΖΙΩΤΗΣ, ΛΙΟΓΚΑΣ, ΧΑΤΖΗΛΑΓΟΣ και απο το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ οι ΚΑΛΑΤΖΗΣ, ΤΣΙΟΜΠΑΙ, ΤΑΜΠΑΚΟΛΟΓΟΣ.
Καλή η διαιτησία του Γιώργου ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ και δίχως σοβαρά λάθη οι βοηθοί διαιτητές.