Φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας εν όψη έναρξης του πρωταθλήματος!.

Εντυπωσιάζει στα φιλικά παιχνίδια ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ

Α.Ο Σάμου - Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 1-4

Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ εντυπωσιάζει στα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας που δίνει εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Α’ κατηγοριας ΕΠΣ Σάμου.
Η ομάδα του Γιάννη Αρχοντούλη νίκησε εκτός έδρας τον Α.Ο Σάμου με 1-4 στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε μέσα στο Βαθύ και έδειξε ότι θα είναι από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Α.Ο Σάμου προηγήθηκε στο 27ο λεπτό με ένα εξαιρετικό σε ενέργεια γκολ όταν ο πρώην παίκτης του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ και σήμερα του Α.Ο Σάμου Τάσος Καρύδης με εξαιρετικό slalom από δεξιά πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και φτάνοντας μέσα στην μεγάλη περιοχή έδωσε πάσα στον προωθημένο Δημήτρη Χατζηκωνσταντή που με κοντινό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασις στον διακριθέντα τερματοφύλακα Γιάννη Λύκο κάνοντας το 1-0.
Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ αντέδρασε και στο 41ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 από τα 11 βήματα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι με τον διακριθέντα Λιόγκα όπου και το σκορ του Α΄ημιχρονου.
Στο δεύτερο ημίχρονο Ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ανέβασε στροφές πετυχαίνοντας το τελικό 1-4.

Ο διακριθέντας Γιάννης Λιόγκας μαρκάρετε στενά μέσα στην περιοχή

Ο τερματοφύλακας Γιάννης Λύκος με τον πρώην συμπαίκτη του, Τάσο Καρύδη.

φάση από το φιλικό παιχνίδι Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ - Α.Ο ΣΑΜΟΥ

Α.Ο ΣΑΜΟΥ

Χρήστος Μαλές προπονητής Α.Ο ΣΑΜΟΥ

Ο διαιτητής του αγώνα διαιτήτευσε Άριστα και όπως δείχνουν όλα ... η Σάμος επιτέλους μετά από 20 και πλέον χρόνια θα έχει διαιτητή που θα μπορούν να έχουν εμπιστοσύνη οι παίκτες, οι παράγοντες και φίλαθλοι.

Σταμάτης ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ: κρατάμε περισσότερο τις αδυναμίες

Ο προπονητής και καθηγητής φυσικής αγωγής Σταμάτης ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ

ΕΝΩΣΗ - ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ 5-1
Με χατ τρικ του Γιάννη ΤΣΕΣΜΕΛΗ
Η ΕΝΩΣΗ ΒΑΘΥΛΛΟΥ-ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ επικράτησε του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ ΚΟΚΚΑΡΙΟΥ με 5-1 και χρησιμοποιώντας όλους τους παίκτες που είχε στην αποστολή ο προπονητής κ. Σταμάτης ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ έδειξε την εμπιστοσύνη που έχει για όλους και βέβαια δεν πονοκεφαλιάζει καθόλου για την κατάρτιση της ενδεκάδας εν όψη της έναρξης του πρωταθλήματος.
Ο έμπειρος Σαμιώτης τεχνικός μίλησε στην επίσημη σελίδα του 2000γκολ για τη μεγάλη ομάδα λέγοντας: “Είδαμε πολλά, κρατάμε περισσότερο τις αδυναμίες, στις οποίες πρέπει να δουλέψουμε για να είμαστε έτοιμοι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Δεν μένουμε στο αποτέλεσμα, όπως δεν μας ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα γενικότερα στα φιλικά. Τα φιλικά θα τα χρησιμοποιήσουμε ως τροφή για σκέψη προκειμένου η ομάδα να φτάσει στο επίπεδο που πρέπει όταν πρέπει”.
Τα γκολ για την ιστορία πέτυχαν οι: ΑΞΙΩΤΗΣ 1, ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ 3, ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ 1 για την ΕΝΩΣΗ και ο ΣΟΥΛΑΣ για τον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ.

Ο Γιάννης Μπαλατσός από τους καλύτερους παίκτες της ΕΝΩΣΗΣ στο φιλικό παιχνίδι με τον ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ

φάση από τον αγώνα Ένωση Αρίσταρχος 5-1