Ο ΙΚΑΡΟΣ πήρε πανηγυρικά το κύπελλο στην ΙΚΑΡΙΑ!!!

Κυπελλούχος Ε.Π.Σ Σάμου 2012-2013 ο Ίκαρος
 ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 3-0

Άλωσε τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ « στο Βαθύ » ο ΙΚΑΡΟΣ

Εντυπωσιακή νίκη του ΙΚΑΡΟΥ, επί του ΠΥΘΑΓΟΡΑ, με 3-0 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα του ΙΚΑΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΑ, που κράτησε την εστία του ανέπαφη όσες φορές χρειάστηκε να επέμβει σε σουτ τον παικτών του ΠΥΘΑΓΟΡΑ.
Οι παίκτες του Στράτου ΛΑΚΙΟ ευτύχησαν από τη μία να πετύχουν γκολ με τον ΤΣΑΜΠΗ στο 32 λεπτό του Α΄ ημιχρόνου κάνοντας το 1-0 για να πάνε έτσι στα αποδυτήρια για το ημίχρονο και από την άλλη στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 71 λεπτό να κάνουν με τον ΠΕΡΡΗ το 2-0, για να κλείσουν με επιτυχία τον χορό τον γκολ στο 82 λεπτό κάνοντας το τελικό 3-0 με τον ΤΣΑΡΝΑ.
Μπορεί στο πρωτάθλημα o ΙΚΑΡΟΣ να είναι μακριά από το τίτλο του πρωταθλητή, ωστόσο στο Κύπελλο φαίνεται ότι είναι άλλη υπόθεση, με την ΙΚΑΡΟ να νικά με 3-0 μέσα στο ΒΑΘΥ της ΣΑΜΟΥ  στον τελικό, με αποτέλεσμα να πάρει πανηγυρικά το κύπελλο στην ΙΚΑΡΙΑ.
Οι παίκτες του ΠΥΘΑΓΟΡΑ είχαν την κατοχή, ωστόσο δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες με αξιώσεις στην εστία του ΑΓΓΕΛΙΚΑ, με αποτέλεσμα ο ΙΚΑΡΟΣ στης πρώτες του φάσεις να κάνει το 1-0 με κοντινό σουτ του ΤΣΑΜΠΗ στο 32' μετά από τρίτο συνεχόμενο κόρνερ.
Το γκολ ανάγκασε τον ΠΥΘΑΓΟΡΑ να ανοιχτεί καθώς ήταν αυτός που έψαχνε πλέον το γκολ, αφήνοντας κενά στην άμυνα και τελικώς το πλήρωσε, ύστερα από αντεπίθεση με τον ΠΕΡΡΗ στο 71' να κάνει το 2-0, ενώ ο ΤΣΑΡΝΑΣ έδωσε τη χαριστική βολή με κοντινό σουτ στο 82'.

Π.Α.Σ. Ίκαρος: (Στρατής Λακιός),  Αγγέλικας, Μπρατσής, Μαυρομάτης, Χατζηλάμπρου, Τσαμπής, Παράλλιμος, Κοτσορές, Πούλος, Περρής, Τσαρνάς, Πετσέτας.

Πυθαγόρας: (Ηλιας Αναγνώστου), Σκουδριάνος, Σαπουνάς, Σαράντου Μανιτσούδης,  Σανίτσας,  Βαγιανός,  Κατσίκας,  Ευαγγέλου, Βελάνης Στ. ,  Τριανταφύλλου,  Κοκκινάκης.