Τα κορίτσια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ: ήταν υπέροχα σε υποδοχή, άμυνα και επίθεση!!!

Πολυκράτης - Αρίσταρχος   3-0
Λαίλαπας - Ρίβα               0-3

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  1-3 ΣΕΤ
Ανάμεσα σε δυο υπέροχες ομάδες κέρδισε η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ!!!
Οι υπέροχες και εντυπωσιακες ομάδες volei του ΙΩΝΙΚΟΥ και της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ παίζοντας καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα και με την καθ΄οδιγηση τον υπέροχων και σοβαρών προπονητών τους ΜΑΘΙΟ Μανώλη και ΒΑΛΗ Βαγγέλη υπέροχο οργανωτικό και θεαματικό volei, χειροκροτήθηκαν από τους τυχερούς θεατές που βρέθηκαν στο κλειστό του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ βλέποντας τα υπέροχα κορίτσια και των δυο ομάδων να παίζουν το πιο θεαματικό παιχνίδι που παίζετε από της ομάδες της Σάμου και όχι μόνο.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ επιβλήθηκε του ΙΩΝΙΚΟΥ με 1-3 σετ μέσα στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ έχοντας σε μεγάλη μέρα όλα τα κορίτσια που επέλεξε ο προπονητής τους Βαγγέλης ΒΑΛΗΣ για να αγωνιστούν μέσα στην δυνατή έδρα του ΙΩΝΙΚΟΥ.
Ππροηγήθηκε στο σκορ η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ παίρνοντας το πρώτο σετ με 16-25 και το δεύτερο σετ 18-25.
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ κατάφερε να πάρει το τρίτο σετ με 25-21 και να ελπίζει σε κάτι καλύτερο.
Η συνέχεια όμως ανήκε στης παίκτριες του Βαγγέλη ΒΑΛΗ που πήραν και το επόμενο σετ με 22-25 και φυσικά τον αγώνα με 1-3 σετ.
Από της νικήτριες δεν υστέρησε καμία αφού όλες ήταν υπέροχες σε υποδοχή, άμυνα και επίθεση, χαρίζοντας την νίκη στον ακούραστο προπονητή τους Βαγγέλη ΒΑΛΗ.
Από τα υπέροχα κορίτσια του ΙΩΝΙΚΟΥ διεκρίθησαν οι ΤΑΦΑ, ΜΠΑΝΙΑΚΟΥ, ΣΟΥΡΡΗ δίχως να υστερήσουν και οι άλλες αθλήτριες που ξεχώρισαν για την αγωνιστικότητά τους.
Αλάνθαστη και δίκαια καθ΄όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν η διαιτητής κ. ΕΥΓΕΝΕΙΑ Θέμης η οποία με το τέλος του παιχνιδιού δέχτηκε τα συγχαρητήρια όλων των κοριτσιών, προπονητών και υπευθύνων τον ομάδων.
Σημειωτής ήταν η νεαρή ΠΑΧΥΜΑΝΩΛΗ Αργυρώ-Παντελία που ήταν πολλή καλή και δίχως λάθος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.
Βοηθός Σημειωτής ο επίσης αλάνθαστος ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΜΠΡΕΓΚΑ.
ΙΩΝΙΚΟΣ: (Μανώλης ΜΑΘΙΟΣ), ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΤΣΟΥΚΑΛΑ, ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΣΟΥΡΡΗ, ΤΑΦΑ, ΜΑΡΚΟΥ, ΜΠΑΝΙΑΚΟΥ, ΤΣΕΣΜΕΛΗ, ΚΑΛΑΤΣΗ, ΞΑΝΘΟΥ.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: (Βαγγέλης ΒΑΛΗΣ), ΛΙΑΠΗ, ΜΑΤΑ, ΒΟΓΙΑΤΖΗ, ΛΑΔΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΦΡΑΓΚΟΥ, ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ, ΣΥΝΑΓΡΙΔΗ, ΜΑΝΩΛΑ.