Αήττητη συνεχίζει στο πρωτάθλημα η ΕΝΩΣΗ Σάμου με τον Σταμάτη Κουλούρη!!!

Επαγγελματικό τρίποντο!!!
Καθάρισαν το παιχνίδι με τοπ σκόρερ τον Γιάννη ΤΣΕΣΜΕΛΗ!!!

Αήττητη συνεχίζει στο πρωτάθλημα η ΕΝΩΣΗ Σάμου
 Αποθέωση για τον Γιάννη ΤΣΕΣΜΕΛΗ!!!
 Σε ένα παιχνίδι όπου η ΕΝΩΣΗ ήταν απόλυτος κυρίαρχος έχοντας τρία γκολ, αρκετές ακόμα κλασικές ευκαιρίες για γκολ, ένα χαμένο πέναλτι και 23 στο σύνολο τελικές προσπάθειες και απέναντι σε έναν Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ που έδειξε ελάχιστα καλά στοιχεία στο ματς.
 Το πιο ξεκούραστο τρίποντο της χρονιάς πήρε η ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ κόντρα στον ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ. Ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο 10ο λεπτό. Τότε που ο Γιάννης ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ άνοιξε το σκορ 1 - 0 με κοντινή κεφαλιά, μετά από την υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Κώστα ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ από την μεσαία γραμμή περίπου του γηπέδου. Στο 15ο λεπτό ο ΜΟΥΤΣΟΣ ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δίνη αμέσως το πέναλτι, το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Γιάννης ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ όμως ο διαιτητής δίνη επανάληψη διότι μπήκε στην περιοχή πριν εκτελεστή ο Γιάννης ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ, για να εκτελεσθεί πάλη από τον Γιάννη ΤΣΕΣΜΕΛΗ που αυτή την φορά στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιάννη ΛΥΚΟ.
Η ΕΝΩΣΗ συνέχισε να πιέζει και να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ και το 2-0 να έρχεται στο 43ο λεπτό μετά από ωραία μαγική ενέργεια του ΜΟΥΤΣΟΥ με ντρίπλα πάνω σε δυο αντιπάλους  που με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήταν μία τυπική διαδικασία, με την ΕΝΩΣΗ να πετυχαίνει και τρίτο γκολ με τον υπέροχο soyper star του αγώνα Γιάννη ΤΣΕΣΜΕΛΗ να κερδίζει την μπάλα να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει υπέροχα τον τερματοφύλακα του Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ και να κάνει το τελικό 3-0.
Από την ΕΝΩΣΗ δεν υστέρησε κανείς και είχε όλους τους παίκτες διακριθέντες, τον τίτλο όμως του κορυφαίου διεκδικούν οι Γιάννης ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ, Κώστας ΜΟΥΤΣΟΣ και ο αρχηγός Κώστας ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ.
Άριστη και "ηλεκτρονική" ήταν η διαιτησία των ΛΑΜΠΡΟ Διαμαντή, ΠΑΠΑΔΑΜ Ευθύμη και  ΣΦΕΤΣΙΑ Γιώργο.

Ενωση Σάμου: Θηριανός, Χατζηκωσταντής, Λυγνός, Παπαχρήστος, Σεβαστάκης, Σιαφίλιος,  Μούτσος, Κουλούρης,  Μπαλατσός, Χατζηπαναγιώτης.
(αγωνίστηκαν ακόμη οι θεοδωρίδης Χ, Σκεύης Β, Φρατζέσκος Κ).

Α.Ο Πολυκράτης : Λύκος, Μανωλιός, Κακάνης, Τζιώτης,   Χλέκος, Σίδερης Ε, Λιόγκας, Λούτσος, Αναστασιάδης, Λάζη, Φλώρος. (αγωνίστηκαν ακόμη οι Σιδέρης Π, Τσούκας Α, Καρύδης Αν).