Τετάρτη 6 Ιουνίου 2012

ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2-2

Τελευταίος αγώνας Μπαράζ της 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ του 11ου ΌΜΙΛΟΥ:
ΕΝΩΣΗΣ ΑΟΒ-ΠΑΣ  ΣΑΜΟΥ για την άνοδο στη Δ' εθνική με αντίπαλο τον ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ.

ΕΝΩΣΗ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2-2
Τραγικός ο διαιτητής και οι βοηθοί του!!!
Πολύ κακή η διαιτησία του κύριου  ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και τον Βοηθών του ΚΑΡΦΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ και ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ οι οποίοι από το πρώτο λεπτό του αγώνα, έδειξαν να μην είναι στο γήπεδο αλλά σε μια από της πολλές παραλίες της πανέμορφης Σάμου.
Στο 36ο υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή με τον διαιτητή να μαζεύει κοντά του τους βοηθούς δίχως λόγο και στη συνέχεια να μοιράζει κίτρινες κάρτες αν τι για κόκκινες.
Έχασε το παιχνίδι και δεν ήταν κοντά στης φάσεις, για να ακυρώσει κανονικό γκολ τον φιλοξενουμένων στο 87' όταν ταυτόχρονα και ο πρώτος βοηθός βρισκόταν σε λάθος θέσει και "συνελήφθη" να τυρβάζει προς την κερκίδα όπου βρισκόταν η πανέμορφη παρατηρητής διαιτησίας κυρία ΚΥΡΙΟΥ  ΕΛΕΝΗ
Τέλος καλό όλα καλά και το παιχνίδι δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον έληξε με της δυο ομάδες να αποχωρούν από το γήπεδο αγκαλιασμένοι και να εύχονται καλό καλοκαίρι.

H ΕΝΩΣΗ στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της, για την φετινή χρονιά, αναδείχτηκε ισόπαλη με 2-2 κόντρα στον  ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ
Το παιχνίδι είχε δύο όψεις, με τις ομάδες να πραγματοποιούν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη η απόδοση των ομάδων έπεσε κατακόρυφα. Ο αγώνας ήταν τυπικής διαδικασίας μιας και όλα είχαν κριθεί στα προηγούμενα παιχνίδια των αγώνων μπαράζ.
Άγχος για τους γηπεδούχους που ήθελαν θετικό αποτέλεσμα για να δείξουν ότι είχαν πολλή καλή ομάδα και από ατυχία δεν μπόρεσαν να πάρουν το εισιτήριο για την Δ' Εθνική.
Ο ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ μπήκε αρκετά δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 3' με καρφωτή κεφαλιά του ΚΟΥΙΜΠΤΖΙΔΗ  μετά από την πολλή ωραία σέντρα του ΤΟΥΣΗ από δεξιά.
Η ΕΝΩΣΗ μετά από κόρνερ του ΘΥΜΙΟ στο 16' ισοφαρίζει με τον ΓΕΡΟΝΤΗ όταν το σουτ που επιχειρεί από κοντά βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια η μπάλα περνά την γραμμή του τέρματος κάνοντας το 1-1.
Ο ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ όμως, έδειξε ότι δεν ήρθε για "βόλτα" στο νησί της Θεάς ΗΡΑΣ και στο 30' μετά από ωραίο συνδυασμό των επιθετικών του, ο ΔΟΥΚΑΣ κάνει μπροστινή κάθετη μπαλιά στην πλάτη της Άμυνας και ο ταχύτατος  ΚΟΥΙΜΠΤΖΙΔΗΣ με πλασέ κάνει το 1-2 παίρνοντας εκ νέου πάλι προβάδισμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν πολλές σημαντικές φάσεις, αλλά μια από αυτές έφερε την ισοπαλία για την ΕΝΩΣΗ, όταν από εκτέλεση φάουλ του ΜΟΥΤΣΟ από αριστερά ο ΣΙΑΦΙΛΙΟΣ με κεφαλιά κάνει το τελικό 2-2 στο φινάλε της φετινής σεζόν.

Ένωση:  Θηριανός, ΤσεσμελήςΒασιλειάδης (λ.τ. 18 Κοκκινάκης), Χατζηπαναγιώτου,  Σιαφίλος, Μούτσος, Θύμιος, Σεβαστάκης, Χαροκόπος ( 56΄Κτίστου), Γεροντής, Κτίστου, Γιαννούλης (76΄ Φτενογιάννης).
Πανελευσινιακός: Μιχελής , Βάσης, Τζαφεράκος (64΄Ευαγγέλου), Καριαβούλας, Οικονομόπουλος,  Αποστολάτος, Κουϊμτζίδης (88΄Παπαευθυμίου ), Κανάκης, Δούκας, Μακρίδης, Τούσης (82΄Ανδρεάδης).