Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2012

προκριματικά του Euro 2013 Ελλάδα - Βοσνία Ερζεγοβίνη 2-3

Η Εθνική μπορούσε...

Στις 15:00 ξεκίνησε η αναμέτρηση της Εθνικής Ελλάδας απέναντι στην Βοσνία για τα προκριματικά του Euro 2013 στο Κλεάνθης Βικελίδης. Το womensports.gr είναι εκεί και θα σας μεταφέρει όλες τις φάσεις του αγώνα.

Οι συνθέσεις για τις δύο ομάδες:

Ελλάς: Χαραλαμπίδου, Ξέρα, Κακαμπούκη, Παπαδοπούλου Δ., Αδαμάκη, Κόγγουλη, Χατζηγιαννίδου (C), Παντελιάδου, Παπαδοπούλου Α., Μήτκου, Κυδωνάκη

Βοσνία: Hodzic, Jevtic, Dijakovic, Asceric (C), Spahic Amira, Fetahovic, Muric, Omeradzic, Hamzic, Spahic Alisa, Kulis

Ο καιρός είναι ηλιόλουστος με την θερμοκρασία στους 6 βαθμούς περίπου. Οι δύο ομάδες έχουν βγει για ζέσταμα.

Έγινε η παρουσίαση των ομάδων. Περίπου 200 άτομα στις κερκίδες, σιγά σιγά έρχεται κι άλλος κόσμος.Ήδη τα τύμπανα έχουν πάρει θέση να ενισχύσουν την Εθνική μας.

Βγαίνουν στο αγωνιστικό χώρο οι 2 ομάδες. Ακούγονται οι Εθνικοί ύμνοι των ομάδων.

Ξεκίνησε ο αγώνας!!300 άτομα στο γήπεδο.

Πρώτο κόρνερ για τις Βόσνιες, χωρίς να απειληθεί η ελληνική εστία όμως

Γκολ για τη Βοσνία στο 9ο λεπτό. Η Kullis με ωραία ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ. Ελλάδα - Βοσνία 0-1

11ο λεπτό φάουλ στην Παντελιάδου. Το εκτέλεσε η Παπαδοπούλου Α. μπλόκαρε όμως το τέρμα.

12ο λεπτό Μακρινή μπάλα για την Kullis, το πλασέ της πάνω από τα δοκάρια

21ο λεπτό Γκολ για την Βοσνία. Εκτέλεση φάουλ για την Βοσνία από αριστερά κοντά στο πλάγιο, λάθος απόκρουση της ελληνικής άμυνας και η Kullis έκανε το 0-2

29ο λεπτό Κεφαλιά της Παπαδοπούλου Α, μπλοκάρει το τέρμα εύκολα

33ο λεπτό ωραία κάθετη μπάλα για την Κόγγουλη, η οποία δεν πρόλαβε να την τσιμπήσει μπλόκαρε ωραία το τέρμα

35ο λεπτό τετ-α-τετ της Kullis, περνάει την Χαραλαμπίδου και πλασάρει...άουτ

38ο λεπτό Η Κυδωνάκη τραυματίστηκε σε διεκδίκηση της μπάλας και δείχνει να πόναει. Ενδέχεται να μην μπορεί να συνεχίσει

39ο λεπτό Ωραία μπαλιά τρύπα για τη Βοσνία, βγαίνει σωστά η Χαραλαμπίδου και τελειώνει τη φάση.

41ο λεπτό Πολύ ωραία σέντρα απο τη Μήτκου, κοντρολάρει όμορφα στην περιοχή η Παντελιάδου, σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ

43ο λεπτό Κίτρινη κάρτα στην Asceric για σκληρό μαρκάρισμα

45ο λεπτό Καλό σουτ της Παπαδοπούλου Α. μπλοκάρει η τερματοφύλακας της Βοσνίας

Συνεχίζει η Κυδωνάκη

Ημίχρονο. Ελλάδα - Βοσνία 0-2. Πολύς κόσμος στις κερκίδες του Κλεάνθης Βικελίδης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46ο Ευκαιρία τετ-α-τετ με την Kullis η οποία πέρασε την Χαραλαμπίδου και πλάσαρε....αλλά σωτήρια επέμβαση της Παπαδοπούλου Δ στην γραμμή

50ο λεπτό Ευκαιρία με την Παντελιάδου που τσίμπησε την μπάλλα αλλά έκοψε η άμυνα της Βοσνίας

56ο λεπτό Σέντρα της Παντελιάδου, μπλόκαρε η τερματοφύλακας της Βοσνίας

59o λεπτό Αλλαγή για την Βοσνία έξω η Hamzic, μέσα η Krso

60o λεπτό Γκολ για την Βοσνία με την Muric, με εντυπωσιακό σουτ φαλτσαριστό στο αριστερό Γ έκανε το 0-3.

62ο λεπτό Δεύτερη κίτρινη στην Asceric για σκληρό φάουλ στην Παντελιάδου. Η Βοσνία με 10 παίκτριες

65ο λεπτό Αλλαγή για την Ελλάδα μέσα η Μοσκοφίδου, βγαίνει η Ξέρα

70o λεπτό Κίτρινη κάρτα στην Παντελιάδου για σκληρό μαρκάρισμα

75o λεπτό Γκοοοοοολλλλ για την Ελλάδα. Σέντρα της Παπαδοπούλου Α. μπλοκάρει προσωρινά η τερματοφύλακας της Βοσνίας και η Παντελειάδου απο κοντά κάνει το 1-3

Η τερματοφύλακας στη σύγκρουση με την Παντελιάδου φαίνεται να χτύπησε και είναι στο έδαφος

Ζεστάθηκε ο κόσμος στις κερκίδες και φωνάζει συνθήματα για δεύτερο γκολ!!

Στο 80΄η δεύτερη αλλαγή για την ελληνική ομάδα, βγαίνει η Παπαδοπούλου Δ. και μπαίνει η Δημητρίου

83ο λεπτό Φαουλ έξω απο την περιοχή για την Ελλάδα, το εκτελεί η Χατζηγιαννίδου, πιάνει η Κυδωνάκη την κεφαλιά αλλά μπλοκάρει η τερματοφύλακας εύκολα.

Στο 83΄ δεύτερη αλλαγή για τη Βοσνία βγαίνει η Omeradzic και μπαίνει η Dzemidzic

Στο 88' μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ωραία πάσα της Αδαμάκη βγάζει τετ-α-τετ την Κόγγουλη, η οποία πλασάρει αουτ

ιν

Στο 88' τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα βγαίνει η Κόγγουλη και μπαίνει η Μιχαλακίδη

Στο 89' Γκολλλλλ για την Ελλάδα. Στην πρώτη της επαφή με τη μπάλα βγάζει παράλληλη σέντρα η Μιχαλακίδη, αναταραχή στην άμυνα, την οποία εκμεταλεύεται η Παντελιάδου και κάνει το 2-3

Στο 93΄ κέρδισε έμμεσο η Ελλάδα. Εκτέλεσε η Παντελιάδου, έσωσε η άμυνα της Βοσνίας στη γραμμή. Κόρνερ για την Ελλάδα