Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2012

Αποτελέσματα πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου ΕΠΣ Σάμου.

Κατά την διάρκεια της νύκτας θα αναρτηθούν φωτογραφίες και σε βίντεο τα γκολ και τα πέναλτι από τον αγώνα Α.Σ ΛΑΙΛΑΠΑΣ - Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 1 - 1

6

Ο νέος βαθμολογικός πίνακας και με τον αγώνα της 13ης αγωνιστικής ΙΚΑΡΟΣ- ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ.

Έμφραγμα στις καθυστερήσεις!!!
Η ομάδα της Χώρας προηγήθηκε με πέναλτι του ΛΟΥΤΣΟΥ στο Α' μέρος, έχασε πέναλτι στο Β' με τον ΜΑΡΚΟΥ, όμως, ο Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις.
Α.Σ ΛΑΙΛΑΠΑΣ - Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 1 - 1
Σοκ στο φινάλε για τον ΛΑΙΛΑΠΑ.
Η ομάδα του Μανώλη ΤΖΕΡΕΤΑ και ενώ απέμεναν οι καθυστερήσεις να τελειώσει ο αγώνας με τον ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 όμως ο ΤΣΟΥΚΑΣ με απευθείας φάουλ από πλάγια θέσει και δίπλα στην πλάγια γραμμή από δεξιά όπως επετίθετο ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ισοφάρισε σε 1-1 δίνοντας την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να ξεσπάσουν σε πανηγυρισμούς...
παίρνοντας τα πράγματα από την αρχή όμως σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια της αγωνιστικής ο ΛΑΙΛΑΠΑΣ υποδέχθηκε την Κυριακή το απόγευμα τον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
Ήταν μια αναμέτρηση με πολύ πάθος και αρκετές μονομαχίες σε ένα τερέν με το σκορ να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων.
Η γηπεδούχοι αφού κατάφεραν να ξεπεράσουν το σοκ του πρώτου 10λέπτου βγήκαν στην επίθεση και κατάφεραν να κλείσουν τον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ στην περιοχή του και να πάρουν το προβάδισμα στο 30' με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ΜΑΡΚΟΥ και εκτέλεσε εύστοχα ο ΛΟΥΤΣΟΣ κάνοντας το 1-0.
Στην συνέχεια και ως την λήξη του Α' μέρους είχαμε πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες με κυριότερη αυτή του ΛΑΙΛΑΠΑ όταν ο ..... με κεφαλιά προσπαθεί να κάνει το 2-0 ο ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ με ανάποδο ψαλίδι αποσοβεί τον κίνδυνο πάνω από την γραμμή του τέρματος και κρατάει τον ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ στο παιχνίδι.
Στην επανάληψη και με το ψιλοβρόχι να κάνει πιο εντυπωσιακές της προσπάθειες των παιχτών, ο ΛΑΙΛΑΠΑΣ στο 70' λεπτό κερδίζει πέναλτι πάλι με τον ΜΑΡΚΟΥ το οποίο εκτελεί ο ίδιος (ενώ ο kooyts έδωσε εντολή να εκτελεσθεί και πάλι από τον ΛΟΥΤΣΟ) και αποκρούει θαυμάσια ο διακριθείς τερματοφύλακας του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ Γιάννης ΛΥΚΟΣ.
Στο 80' λεπτό αποβάλλεται σωστά με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο παίκτης του ΛΑΙΛΑΠΑ Χαράλαμπος ΤΣΙΧΛΑΣ και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΤΣΟΥΚΑΣ διακριθείς παίκτης του ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ πέτυχε την ισοφάριση με απευθείας φάουλ από πλάγια θέσει έξω από την περιοχή.
Πολύ καλή ήταν η διαιτητική τριπλέτα του αγώνα που πέρασε απαρατήρητη και χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους παίρνοντας και τα συγχαρητήρια από παίκτες και προπονητές.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. ΨΥΧΟΣ με βοηθούς τους ΠΑΠΑΔΑΜ Ευθύμιο και ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗ.

ΛΑΙΛΑΠΑΣ: (ΤΖΕΡΕΤΑΣ) ΚΛΕΙΣΙΑΡΗΣ, ΚΟΤΤΟΡΟΣ, ΒΑΚΙΑΡΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ, ΤΣΙΧΛΑΣ, ΜΑΡΚΟΥ, ΛΙΟΓΚΑΣ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΛΟΥΤΣΟΣ, ΣΠΑΓΟΣ. (ΜΟΝΑΝΤΕΡΟΣ, ΨΩΦΑΚΗΣ, ΚΑΡΒΕΛΑΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΞΩΞΑΚΟΣ, ΦΑΛΑΡΗΣ, ΜΟΥΤΣΟΣ).
Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: (ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ) ΛΥΚΟΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΦΛΩΡΟΣ, ΝΟΤΑΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ. ( Χ"ΠΑΥΛΟΥ, ΜΑΝΩΛΙΟΣ, ΓΙΑΝΚΟ).

Καταιγιστικός ήταν ο Αγ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ το τελικό σκορ δείχνει ότι οι φιλοξενούμενοι έκαναν περίπατο.
Δεν ήταν μόνο τα τρία γκολ αλλά και η συνολική εικόνα καθώς δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες έχοντας και ένα σουτ με τον ΚΙΝΔΕΡΛΗ να βρίσκει η μπάλα το κάθετο δοκάρι και στο 65' λεπτό να μείνουν με 10 παίκτες καθώς ο ΚΑΛΑΤΖΗΣ Δημήτρης με δεύτερη κίτρινη Κάρτα ( κόκκινη ) πήγε στα αποδυτήρια.
Τα γκολ πέτυχαν για την ομάδα της ΥΔΡΟΥΣΑΣ οι: Θεόδωρος ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2 και Σταύρος ΚΙΝΔΕΡΛΗΣ ενώ για τους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ το γκολ της τιμής πέτυχε ο
Ο διαιτητής του αγώνα κ. ΒΟΥΡΟΣ που τα πήγε καλά στο Α΄μέρος και στο Β' ήταν μέτριος έβγαλε από το τσεπάκι του την κίτρινη Κάρτα για τους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ 7 φορές και για τον Αγ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ 9 ενώ μια φορά έβγαλε και την κόκκινη.