Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010

Ρεσιτάλ Διαιτησίας από τον ΣΟΥΜΑΚΑ!!!

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΚΕΡΚΗΣ 6-1
Γκολ και θέαμα προσέφερε η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ στους οπαδούς της, αν και τους στεναχώρησε την προηγουμένη αγωνιστική με το εκτός έδρας 0-0 στους ΣΠΑΘΑΡΑΙΟΥΣ.
Κατόρθωσε να προηγηθεί μόλις στο 3' του Α' ημιχρόνου με το ωραίο γκολ που πέτυχε ο νεαρός ΑΖΙΖΑΙ μετά από την υπέροχη πάσα στην πλάτη της άμυνας από τον Τίμο ΣΚΑΠΕΤΗ.
Στην συνέχεια ο ΚΕΡΚΗΣ που ανέβασε την απόδοση του, βρέθηκε τρεις φορές κοντά στην ισοφάριση έχοντας και ένα σουτ στο 16' με τον ΕΛΒΙΣ στο δοκάρι.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΗΡΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΗ και στο 27' ακόμα ένας μικρός της ομάδας του Βαθιού ο Χ''ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ με σουτ έκανε το 2-0 , και στο 36' ο ΣΚΑΠΕΤΗΣ με σουτ στέλνει την μπάλα πρώτα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του ΚΕΡΚΗ κάνοντας το 3-0 για το πρώτο ημίχρονο.
Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη η ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ πέτυχε τρία ακόμα τέρματα με τους ΤΣΕΝΕΚΙΔΗ, ΤΣΟΓΚΑ και ένα αυτογκόλ από τους φιλότιμους παίκτες του ΚΕΡΚΗ πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς και μπαίνει δυναμικά στο γκρουπ των ομάδων που θα επιδιώξουν να διεκδικήσουν την άνοδο τους στην Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. και το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 88' λεπτό από το σουτ του Γιώργου ΣΑΛΑΜΑΛΕΚΗ ο οποίος μαζί με τους συμπαίκτες του προσπάθησαν έως το τελευταίο λεπτό του αγώνα για το γκολ και την όσο δυνατόν καλύτερη παρουσία της ομάδας τους και το πέτυχαν παίρνοντας το χειροκρότημα τον φιλάθλων της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ.Άριστη ήταν η διαιτησία του Κου Κώστα ΣΟΥΜΑΚΑ και τον Βοηθών του, Γιώργο ΜΑΝΩΛΙΟ και Βίκτωρ ΨΥΧΟ , για τον οποίο Κο ΨΥΧΟ ήταν το πρώτο του παιχνίδι, τα πήγε περίφημα για την νέα του καριέρα στην διαιτησία και σίγουρα χρειάζεται την στήριξη από όλους μας, ακόμη περισσότερο όμως διαιτητών και διαιτησίες όπως αυτή του Κου ΣΟΥΜΑΚΑ!!! που διδάσκει ευγένεια, τιμιότητα, δικαιοσύνη και όπως είναι φιλικός με όλους εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου, αλλά και αυστηρός όταν χρειάζεται επιβάλλοντας σωστά τον Κ.Α.Π δεχόμενος τα συγχαρητήρια όλων, δεν παρέλειψε να συγχαρεί ο ίδιος τον νεαρό διαιτητή ΨΥΧΟ και να τον ενθαρρύνει για την συνέχεια μετά την πρώτη του διαιτησία.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ