Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις, πάθος και καλό ποδόσφαιρο ΦΟΙΝΙΚΑΣ και ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2

Σε ένα παιχνίδι με τέσσερα γκολ, δύο σε κάθε ημίχρονο και ανατροπές ΦΟΙΝΙΚΑΣ και ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Βασίλειος Καλυμνιός» για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις, πάθος και καλό ποδόσφαιρο ο ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ στο 31 λεπτό προηγήθηκε στο σκορ 0-1 με σουτ ''κεραυνό'' του Παρασκευή από 35 μέτρα περίπου στέλνοντας την μπάλα στο δεξί Γ΄ της εστίας του ΦΟΙΝΙΚΑ.
Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ανέτρεψε τα εις βάρος του δεδομένα με τέρματα των Αναστασίου σε 1-1 στο 39 λεπτό με κεφαλιά και με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μούτσος 2-1 στο 55 λεπτό, όμως η ομάδα του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟ ΚΟΚΚΑΡΙΟΥ βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει σε 2-2 με κεφαλιά του αρχηγού Νίκο Μόρτο στο 85 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παναγιώτη Κότσιαρη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (κόουτς ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ Στέλιος), ΘΗΡΓΙΑΝΟΣ, ΚΑΡΑΜΗΝΑΣ Στ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΣΑΚΑΣ, ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, ΠΑΣΧΑΛΗΣ, ΚΑΡΑΜΗΝΑΣ Λεων, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ. (ΤΑΟΥΣΑΝΗΣ, ΤΖΕΛΕΝΤΑΣ, ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ).

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ: (κόουτς ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ Ελευθέριος), ΜΑΡΙΝΟΣ, ΦΑΛΑΡΗΣ, ΣΑΧΑΗ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΜΟΡΤΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΕΛΕΜΕΝΗΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ. (ΚΟΤΣΙΑΡΗΣ, ΜΠΑΚΟΛΑΣ).

Καλή δίχως λάθη η διαιτησία του κ. Κατόπη και των βοηθών Καλλινιώτη, Σκουδριάνου.