Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018

Σ.Θ.Ε - Α.Ο Πολυκράτης 0-2: Η επανάληψη είχε πολύ πιο μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και γκολ και δοκάρι

Σ.Θ.Ε - Α.Ο Πολυκράτης 0-2
Παρότι ουσιαστικά ο Α.Ο Πολυκράτης απέδωσε καλά για ένα μέρος του ματς και οι Φοιτητές του έβαλαν δυσκολίες η ομάδα του Σταμάτη Κουλούρη κέρδισε και στους Μυτιληνιούς.
Το τελικό 0-2 δίνει σαφέστατα... αέρα πρόκρισης στους Πυθαγοριώτες για την τετράδα των πλέι οφ.
Εξαιρετικός ο Τσιρίκης καλύτερος παίκτης του αγώνα έδεσε το κέντρο της άμυνας και έβγαλε πολλές επιθέσεις για την ομάδα του, ο Βασίλης Κουλούρης δεν έχασε μονομαχία στο Αριστερό άκρο της άμυνας κάνοντας πολλά χιλιόμετρα ανεβώκατεβαίνοντας όλοι την αριστερή πλευρά του γηπέδου, δυναμική στο κέντρο του γηπέδου με εμπνεύσεις ο Ρίζος με τον Παπαχρίστου, ενώ ξανά γκολ ο Τάσος Καρύδης με σουτ έξω από την περιοχή στο 55' λεπτό! και ο Γιάννης Τζιώτης με σουτ πλασέ πολύ ωραίο τέρμα στο 75' λεπτό έδωσαν την νίκη στον Α.Ο ΠΟΛΥΚΡΑΤΗ.
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΤΑΣΟΣ ΚΑΡΥΔΗΣ!, ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟ 0-2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΖΙΩΤΗ!, 3-5-2 Ο ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ!, ΣΟΥΤ ΣΤΟ ΔΟΚΑΡΙ Ο ΡΙΖΟΣ!, ΚΟΚΚΙΝΗ Ο ΤΑΣΟΣ ΚΑΡΥΔΗΣ!, ΑΡΙΣΤΗ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΣΦΕΤΣΙΑ! ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΒΟΗΘΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΠΛΙΑΓΚΟ!.

Η επανάληψη είχε πολύ πιο μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και γκολ και δοκάρι. Έτσι ήρθε το 0-2.
Στο 55' 0-1 ο Τάσος Καρύδης και ενώ η ΣΘΕ ακόμα πίεζε και προσπαθούσε για ένα γκολ ο Κουλούρης άλλαξε το παιχνίδι και έκανε το σχήμα του 3-5-2 για να έρθει γρήγορα και το 0-2 με τον αρχηγό Γιάννη Τζιώτη!.
Στο παιχνίδι δεν άλλαξε κάτι και ο Α.Ο Πολυκράτης πήρε τη νίκη.
Από αυτό το ματς εκτός από την επικράτηση που δίνει σαφές προβάδισμα πρόκρισης για την τετράδα των πλέι οφ, ο Α.Ο Πολυκράτης κρατάει την ποιότητα του ΚΑΡΥΔΗ, την πολύ καλή εμφάνιση του ΤΣΙΡΙΚΗ την μεγάλη επιτελική ικανότητα του ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥ, την επιθετική ικανότητα πέρα από την αμυντική συνέπεια του ΤΖΙΩΤΗ!, τα χιλιόμετρα και την ουσιαστική αγωνιστική δυναμική σε όλο το μήκος και πλάτος του γηπέδου οι ΚΑΚΑΝΗΣ Ηλίας, ΣΠΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΙΖΟΣ και με σωτήριες αποκρούσεις ο γκολκίπερ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ!.