Ο Κεραυνός Λευκόπετρας πέρασε σαν αστραπή μέσα από τον κεραυνό

Κεραυνός παλαιού Κατραμίου - Κεραυνός Λευκόπετρας 0-4

Η τρελή πορεία του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ προς τον τίτλο με 5 συνεχόμενες νίκες

Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ εξακολουθεί να εντυπωσιάζει με εντός και εκτός νίκες και μάλιστα με τον πιο εμφατικό τρόπο.
Στο χθεσινό παιχνίδι, οι Λευκοπετρίτες δέν άφησαν κανένα περιθώριο στο Κατράμιο και πραγματοποιώντας εξαιρετική απόδοση τη διέλυσαν με σκορ 0-4.
Οι πόντιοι κατά γενική ομολογία είναι η πιο σταθερή ομάδα και παίζουν το καλύτερο ποδόσφαιρο στο πρωτάθλημα της Β2 κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης κάτι που αποδεικνύουν και οι αριθμοί. Πέρα από το γεγονός ότι ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΠΕΤΡΑΣ είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία, έχοντας 15 βαθμούς.

Μια εύκολη νίκη, καθώς διέλυσε με 0-4 τους ...

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Κεραυνού παλαιού Κατραμίου πέτυχε ο Κεραυνός Λευκόπετρας με 0-4, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης.
Η εξαιρετική πορεία της ομάδας του Κεραυνού Λευκόπετρας στο ξεκίνημα της σεζόν συνεχίζεται.
Η ομάδα του Κεραυνού Λευκόπετρας  πέτυχε την 5η σερί νίκη του, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Στέλιο Πανά ο οποίος τραυματίστηκε στο 72΄ και άφησε την ομάδα του να αγωνίζεται με δέκα παίκτες ως το τελευταίο σφύριγμα αφού πριν είχαν γίνει όλες η αλλαγές.
Σε μεγάλα κέφια όμως ήταν και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας και του πρωταθλήματος Μάνος  Χαραλαμπίδης πετυχαίνοντας τα τρία από τα τέσσερα γκολ δίνοντας άλλο αέρα στην ομάδα για να έρθει και να κλείσει το τελικό σκορ στο 82΄ ο διακριθέντας Πέρβελης με πολλή ωραία προσπάθεια και με θαυμάσιο ψηλοκρεμαστό σουτ έγραψε το τελικό 0-4.
Με το...καλημέρα στο παιχνίδι ο Κεραυνός Λευκόπετρας «πάγωσε» τους γηπεδούχους. Μόλις στο 9ο λεπτό, από πάσα του ΠΕΡΒΕΛΗ Δ, ο Μάνος Χαραλαμπίδης με πλασέ δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανοίξει το σκορ 0-1 και να βάλει μπροστά τον Κεραυνό Λευκόπετρας
Το γκολ «ξύπνησε» τους γηπεδούχους, που ανέλαβαν τα ηνία του ματς και πίεσαν για ένα δεκάλεπτο τον Κεραυνό Λευκόπετρας για την ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στο 21΄ μετά από αντεπίθεση και ωραία σέντρα του Τάσο Σιδηρόπουλου, ο μόνιμος σκόρερ του Κεραυνού Λευκόπετρας Μάνος Χαραλαμπίδης με σουτ έκανε το 0-2 αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 48ο λεπτό και πάλη ο θαυμάσιος Μάνος Χαραλαμπίδης με συρτό σουτ μετά από πάσα παράλληλη του Γιάννη Γαλανόπουλου στέλνει την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα του Εμίνογλου ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3.
Στο 82΄ ο διακριθέντας Πέρβελης με θαυμάσιο ψηλοκρεμαστό σουτ έγραψε το τελικό 0-4.
Ακολούθησε νέα καλή φάση για τον Κεραυνό Λευκόπετρας στο 85΄ με τον Καλτσά να χάνει μοναδική ευκαιρία για το 0-5 όταν προ της εστίας κάνοντας ντρίπλα στον τερματοφύλακα κόλλησε στη λάσπη με αποτέλεσμα να απομακρύνουν τον κίνδυνο οι αμυντικοί του Κεραυνού παλαιού Κατραμίου.
Ακόμα μια φάση στο 90΄ με τον έμπειρο σέντερ φορ Καλτσά που προλαβαίνει πριν η μπάλα περάσει άουτ και με τακουνάκι να τη στείλει στα δίχτυα, γκολ όμως που δεν μέτρησε διότι ο βοηθός διαιτητή με λάθος υπόδειξη ως οφσάιντ ακύρωσε το γκολ
Με το τέλος του παιχνιδιού ο πρόεδρος του Κεραυνού Λευκόπετρας κ. Αβεσσαλώμ ΑΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ πήγε στα αποδυτήρια και έδωσε συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές και προπονητικό τιμ για την μεγάλη εκτός έδρας νίκη που έφερε την ομάδα πρώτη στην κορυφή και δίχως συγκάτοικο.

Ο πρόεδρος του Κεραυνού Λευκόπετρας κ. Αβεσσαλώμ ΑΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ αριστερά με τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Γιώργο Αβραμίδη παρακολούθησαν το παιχνίδι όρθιοι έξω από τα αποδυτήρια των διαιτητών πάρα την παγωνιά και το χιονόνερο που έπεφτε στην περιοχή της Ξάνθης

Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Σάββας Άριστος με σωστά σφυρίγματα
Βοηθοί: Καραλευθέρης - Ιρφάν με πολλές λάθος υποδείξεις ο Α΄ βοηθός που φοβήθηκε από τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων που ερχόταν από τον πάγκο.

Κεραυνός Λευκόπετρας: ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΡΒΕΛΗΣ 65΄ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ, ΔΟΥΜΠΕΝΙΔΗΣ, ΓΚΙΟΥΡΑΙ, ΝΤΑΛΑΡΑΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΡΕΒΕΛΗΣ Π, ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ, ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΣ.