ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ: Με τον κόσμο στο πλευρό της!!!

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ - ΡΙΒΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ 4-0 σετ
25-11, 25-10, 25-13, 25-15
 Φιλική αναμέτρηση!
Με τον κόσμο στο πλευρό της, καθώς χρησιμοποιήθηκαν πολλές αλλαγές δίνοντας την ευκαιρία ο προπονητής κ. Σήφης Φαράτσης σε όλα τα κορίτσια να δείξουν της δυνατότητες τους και ότι δικαιούνται να έχουν μια θέση στον βασικό κορμό της πρωταθλήτριας! να ξεπερνά και τα όποια προβλήματα από της πολλές αλλαγές, Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ πήρε το ματς και πανηγύρισε την νίκη κόντρα στην ΡΙΒΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ με 4-Ο σετ ( 25-11, 25-10, 25-13, 25-15 ).

Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ έπιασε καλή απόδοση από το ξεκίνημα του πρώτου σετ και δεν έδωσε το δικαίωμα  στην ΡΙΒΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ να ελπίζει ότι μπορεί να πάρει έστω και ένα σετ.
Ωστόσο η αρχηγός Ανδριάνα ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ, που είχε πολλά κέφια πρόσφερε πλούσιο θέαμα στους λάτρεις του βόλεϊ που βρέθηκαν στο κλειστό της Σάμου καθώς πέρα από τα εντυπωσιακά καρφώματα στα τρία πρώτα σετ έδειξε και την μεγάλη κλάση της όταν ο προπονητής της, την χρησιμοποίησε στο 4ο σετ ως πασαδώρο και μοίραζε με άνεση της πάσες αλλά και το παιχνίδι στης νεαρές συνπαίκτριές της.
Ακόμα από όλα τα κορίτσια που δεν υστέρησε καμία σε απόδοση, η έκπληξη του αγώνα ήταν η Χριστίνα ΗΛΙΑΔΗ που ξεχώρισε με τα έξυπνα πλασέ και τα περάσματα της μπάλας, ενώ η Έφη ΒΟΓΙΑΤΖΗ τα πήγε για άλλη μια φορά περίφημα όπου και αν χρησιμοποιήθηκε από τον προπονητή της, αλλά και με τα δυνατά σέρβις της, δίνοντας πολλούς πόντους και άσσους στην ΑΝΑΓΓΕΝΝΗΣΗ.
 Η ΡΙΒΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ με προπονητή τον εξαίρετο και αγαπητό από όλους Οδυσσέα ΣΠΑΝΟ έδειξε ένα καλογυμνασμένω σύνολο, χρησιμοποιώντας επίσης πολλές νεαρές παίκτριες με πολλές αλλαγές δείχνοντας ότι στο πρωτάθλημα θα είναι πολλή σκληρός και δύσκολος αντίπαλος για πολλές ομάδες.